Pro rekonstrukci koupelny, nebo zkrátka do nové koupelny, je potřeba vybrat také celou řadu nového vybavení. Ve většině koupelen dnes najdeme sprchové kouty, které jsou velmi praktickým řešením. Hlavně v dnešní době designových variant v podobě WALK-IN provedení, kdy zde nejsou žádná úskalí a místa s obtížným čištěním. Do takového sprchového koutu ale potřebujete také kvalitní sprchový set, který bude dobře vypadat.

Designový sprchový set

Také design sprchového setu má velký vliv na celkový dojem ze sprchového koutu. Možná jste se s termínem sprchový set ale potkali poprvé, případně nevíte přesně, co je tím myšleno. V případě sprchového setu se tedy jedná o kombinaci baterie a sprchového sloupu. Takové sprchové sety jsou dnes velmi populární. Sprchové sloupy mohou být řešeny různým způsobem. Typické je, že existují varianty:

  • Pro montáž na stěnu
  • Pro montáž pod omítku

Při montáži pod omítku není viditelný samotný sprchový sloup, který je vlastně schovaný pod omítkou. Montáž na stěnu je pak jednodušší a může být rovněž designově zajímavá. Vyrábějí se různé povrchové úpravy a v konečném důsledku i barevné varianty.

Se sprchovým sloupem je také typicky sladěna baterie, takže nemusíte řešit designové odlišnosti, to už za vás vyřešil výrobce. Vybírat můžete z moderního vzhledu, ale také třeba existují produkty pro milovníky retro stylu.

Další vybavení do koupelny

Pokud se rozhodnete zvolit některý ze sprchových setů, které se vám budou líbit ve vaší nové koupelně, je dobré k tomu také myslet na sladění ostatních prvků koupelny. Třeba zvolit vhodnou baterii do vany či umyvadla, aby hovořila stejným designovým jazykem. Oslovit vás může nabídka značky Mexen, která toho má v sortimentu mnoho. Kromě baterií zde patří také sanitární keramika, závěsné WC a moduly, instalační materiál i další výbava nejen pro koupelnu.

Related Posts