Pokud jste vlastníky nemovitosti, její pojištění by mělo být samozřejmostí. Pojištěná nemovitost vám totiž ušetří nejenom spoustu starostí, ale také peněz. Proč byste sjednání pojistky nemovitosti a domácnosti neměli podceňovat a jaký je mezi těmito dvěma pojistkami rozdíl?

Pojištění nemovitosti spojte s pojistkou domácnosti

Pojištění nemovitosti se vztahuje pouze na samotnou stavbu. Došlo-li by tedy k jejímu poškození, bude vám vyplacena finanční náhrada. Abyste ale byli chráněni také před zloději a dalšími nepředvídatelnými událostmi, spojte pojištění nemovitosti také s pojištěním domácnosti. Díky tomu se nebudete muset o svou pojištěnou nemovitost obávat. Ať se stane cokoliv, budete totiž chráněni.

V jakých případech vás pojištění chrání?

Když říkáme cokoliv, myslíme to opravdu doslovně. V jakém případě můžete pojištění nemovitosti a domácnosti například využít?

  • Když v nemovitosti dojde k požáru.
  • Když bude nemovitost poškozena vlivem přírodních vlivů.
  • Když dojde k poškození vybavení domácnosti.

Ať už vás potká cokoliv nepříjemného, pojištění nemovitosti a domácnosti vám bude krýt záda a ztrátu vám nahradí.

Co všechno jde pojistit?

Pojištění nemovitosti se nemusí vztahovat pouze na dům, který vlastníte. Pojistit si lze také byt v osobním vlastnictví, vedlejší budovy na pozemku (garáže, stodoly a další), bazén, vířivou vanu, ale třeba i tepelné čerpadlo. Cokoliv, co vás napadne. Máte-li přeci jen nějaké otázky, či se chcete dozvědět další informace, více o pojištění si přečtěte zde.

Pojištění nemovitosti a domácnosti se rozhodně vyplatí. Nikdy totiž nemůžete předvídat, k jakým událostem dojde a co vše by se mohlo stát. Buďte připraveni na nejhorší a žádná událost vás nepřekvapí. Užívejte si klidného každodenního života. S pojištěným domovem vám ubude spousta starostí.