Administrativní haly jsou svým konstrukčním řešením na pomyslném vrcholu mezi montovanými halami. Často jsou řešeny jako vícepatrové stavby. Moderní design těchto staveb potrhuje kombinace oceli a velkých prosklených ploch, které dostatečně prosvětlují reprezentativní prostory společnosti. Kanceláře tak mají moderní vzhled. Přitom mají výborné tepelně izolační vlastnosti a šetří náklady na energie.

Pestré možnosti provedení

Celkový dojem je dotvářen pestrou škálou sendvičových panelů, jejich barevným provedením a profilací. Často jsou panely montovány i ve svislém směru se skrytým spojem. Celkově tak fasáda není přerušována dalšími klempířskými prvky a působí velmi čistě. Tyto plochy můžou být doplněny o nejrůznější vstupní portály, slunolamy nebo předokenní žaluzie. Budova může být rovněž obložena alubond deskami, designovými panely nebo vlnitými plechy. Vše tedy vyplývá ze zadání ze strany investora. Architektonicky nápadité materiály jsou jednou z předností montovaných hal.

Administrativní část haly, která je tvořena velmi často centrálním schodištěm s atriem spojeným se zázemím recepce, zázemím pro zaměstnance a v patře kancelářemi a zasedacími místnostmi, je velmi často propojena se skladovou nebo výrobní částí haly. V takových případech jsou tyto prostory odděleny protipožární příčkou. Na vícepatrovou administrativu může navázat přízemní budova výroby nebo naopak vysoký sklad s regálovým systémem uskladnění, který minimalizuje požadavky na zastavěnou plochu.

Povrchy jako ve zděných budovách

Povrchy v administrativních budovách jsou jako v klasické zděné budově, často se volí dlažba, linolea, vinylové podlahy, koberce nebo plovoucí dřevěné podlahy. Vnitřní stěny jsou obloženy SDK obkladem. Z estetického hlediska tak není v interiéru mezi zděnou administrativní halou a montovanou prakticky žádný rozdíl.

Mnoho výhod

Hlavními výhodami oproti klasické zděné stavbě je především celková rychlost výstavby, která je prakticky poloviční. Výborné tepelně izolační vlastnosti za dostupnou cenu. Velkým pozitivem jsou i nízké náklady na založení spodní základové stavby. Hala jejíž konstrukce vychází ze základního modulového systému rámů konstrukce, stojí na jednoduchých železobetonových patkách. Díky použití kvalitních materiálů je montovaná hala prakticky bezúdržbová a vyznačuje se svou dlouhou životností.

Montovaná ocelová budova je jedním z nejsnazších a nejúspornějších možností, jak si v krátké čase pořídit administrativní budovu, která bez kompromisů nabídne komfortní zázemí pro zaměstnance. Zároveň umožní dotvořit Vaší firemní identitu.

Related Posts