Nelíbí se vám vaše ložnice? Přijde vám stejná už několik let, toužíte po změně? Na změnu ložnice nikdy není pozdě. Někdy to tak zkrátka dopadá, že lidé chtějí pozměnit některý z pokojů své domácnosti, jelikož v něm tráví hodně volného času. Ložnice je navíc místo, od kterého očekáváte uklidnění a odpočinek, pokud vás evokuje konkrétní kus nábytku nebo nehezky vypadající ložní povlečení, je skutečně čas na změnu – nebo alespoň na jeden velký modernizující úklid.

Pokud patříte k lidem, kteří se zajímají o svět bydlení, nemusíme vám říkat, jak ložnici proměnit nebo co v ložnici změnit, pokud se vám okoukala. Jestliže ale nemáte čas na sledování aktuálních trendů ve světě bydlení, možná si nejste jistí tím, jak svou ložnici vyšperkovat nebo jak ji přivést k dokonalosti. A s tím poradíme.

Začneme u změny nábytku

V ložnici se sice nesetkáváme s velkým množstvím nábytku, ale na druhou stranu se přece jen nějaký nábytek v ložnici nachází. Nachází se v ní hlavně komody a menší šatní skříně, které se nebojte po letech obměnit. Staré kousky prodejte v online bazarech, prodej půjde opravdu rychle, tím si buďte jisti.

Kromě komod přidejte do ložnice i křeslo, které bude vaší oázou klidu, kde si budete číst a relaxovat. Samozřejmě nezapomeňte ani na novou matraci, ta stará je určitě už proleželá.

Obměňte i ložní povlečení

Co dalšího obměnit? Rozhodně ložní povlečení. Ložní povlečení je něco, co člověk hned zaregistruje po příchodu do ložnice. Pokud je nehezké a nemoderní, rázem je nemoderní celá ložnice. Vsaďte buď na jednoduché vzory nebo motivy, nebo dejte přednost jednobarevným kouskům, které nezničí celkový vzhled ložnice, naopak ložnici dodají neškodný šmrnc.

Kromě ložního povlečení vyměňte i prostěradla nebo povlaky na polštáře. Všechno musí hrát se vším, nesmí se v ložnici nacházet žádný rušivý prvek.