Také milujete čerstvé pečivo ke snídani, ale ne vždy máte čas či chuť pro něj běžet do obchodu? Pak je domácí pekárna pomocník ideální právě do vaší kuchyně. Díky možnosti odloženého startu si sami nastavíte čas pečení a ke snídani budete mít připravené čerstvé pečivo bez toho, abyste pro něj běželi do obchodu.

Výhody domácí pekárny

Jak již bylo výše řečeno, pekárnu si nastavíte tak, aby byl chleba upečení na dobu, kdy vstáváte. Pečení není vůbec složité. Do určené nádoby vsypete potřebné ingredience dle návodu, nastavíte potřebný program a o nic jiného se nemusíte starat.

Další výhodou je, že si ingredience do pečiva volíte vy sami.

Pekárnu však nemusíte používat pouze pro pečení chleba. Některé modely dokážou připravit i další druhy pečiva, mezi něž patří koláče, buchty, rohlíky nebo sladký závin. Většina uhněte i těsto linecké nebo nudlové.

Pokud patříte mezi milovníky vaření, můžete si vybrat pekárnu, která dokáže připravit také marmelády či jogurty. Zastánci zdravého stravování uvítají programy na přípravu různých ovesných a dalších kaší.

Pekárnu uvítají i ti, kteří mají bezlepkovou dietu, neboť bezlepkové pečivo v obchodech je dražší a nabízí menší výběr.

Podle čeho vybírat pekárnu?

Vzhledem k tomu, že na trhu je velké množství různých modelů, než si nějaký vyberete, je důležité zvážit několik faktů. Především je to počet strávníků, který je ve vaší domácnosti. I četnost využívání hraje svoji roli. Dalším důležitým hlediskem je velikost nádoby, v níž se peče. Je větší nádobě lze upéci i menší chleba, naopak to nelze.

Jedním z hledisek, která hrají, při výběru velkou roli, je i počet programů.

Tip na závěr

Pokud s pekárnou začínáte a první chleby nejsou podle vašich představ, vytrvejte a zkoušejte dál. Řadu vyzkoušených receptů naleznete na internetu. Jakmile se vám začne dařit, zjistíte, že pekárna je obrovský pomocník, který vám ušetří nejen práci, ale i čas a finance.