Máte rádi útulnou atmosféru horských chalup? Podobnou atmosféru si můžete vytvořit nejen na chalupě, ale i v panelovém bytě.

V hlavní roli dřevo

Základní materiál, který je pro interiér tohoto typu vhodný, je dřevo. Pokud bydlíte v panelové bytě, postačí vymalovat zdi neutrálními barvami a umístit na některá místa dřevěné obklady. Bydlíte – li v rodinné domě, můžete využít dřeva více. Je -li cihlový, můžete ponechat jednu stěnu z cihel neomítnutých, pěkně budou vypadat i dřevěné trámy u stropu. Vsadit však můžete i na další přírodní materiály. Plánujete – li krb, obložte stěnu za ním kamenem.

Nebojte se folkloru

Pokud se chystáte pořídit si textilní doplňky, vyzkoušejte vsadit na takové, které budou mít folklórní motivy – kostku, kanafas, přírodní vzory a v současné době si opět oblibu získává i patchwork. Velmi elegantní vzhled navodí i krajka v podobě povlaku na polštář nebo pléd položený na křeslo či gauč. Volte také textilní doplňky, které budou vyrobené z přírodních textilií, mezi něž patří len, bavlna nebo vlna.

Nábytek především masivní

Pokud máte bílou výmalbu, pak je ideální volbou dřevo tmavé. Jednotlivé kousky nemusejí být dokonalé, sem tam malý šrám či odřenina na povrchu navodí tu správnou atmosféru. V současné době není problém sehnat nábytek s uměle vytvořenou patinou.

Nezapomínejte na kožešiny

Mezi nejvíce typické dekorace patří kožešina a vůbec nemusí být pravá. Seženete i velmi zdařilé napodobeniny. Kožešiny se mohou objevit nejen jako přehozy nebo povlaky na polštáře, ale také jako předložky k sedačce či pohodlnému křesílku.

Osvětlení

Součástí každého bydlení je samozřejmě osvětlení, kromě lustrů to může být i celá řada stylových luceren, které se dají zavěsit na zeď nebo je prostě jen volně postavíte na nábytek.