Máme na zahradě bazén? Dlouho přemýšlíme, jak a čím jej zakrýt? Mají bazénové plachty vůbec nějaké výhody?

Tyto a jiné otázky si mnozí majitelé venkovního bazénu položí, pokud chtějí komfort nebo pokud uvažují dopředu a hledají řešení právě pro zakrytování bazénu. Takový bazén má na zahradě dnes skoro každý a také se chceme všichni v létě osvěžit.

Jaké jsou tedy výhody

Jestliže se tedy podíváme trochu blíže na bazénové plachty, můžeme zjistit, že je celá řada takových plachet. Liší se svým použitím, cenou i ale i tvarem. Pokud bychom měli srovnat cenu bazénové plachty s cenou jiného typu zastřešení, musíme konstatovat, že je cena velmi příznivá pro plachty. Nestojí tolik peněz, jako například pojezdové zastřešení nebo klasický polykarbonát. Takže tyto plachty jsou dostupné pro každého. Ale nejen příznivou cenou se může pochlubit každá taková plachta. Pokud máme na zahradě bazén a to ať už zapuštěný nebo nadzemní, jistě toto zakrytování oceníme v případě, kdy vlastně plachta chrání vodu před jakýmkoliv znečištěním. Není nic horšího, než každý den čistit vodní hladinu od napadaného listí, jehličí, hmyzu a jiných nečistot. Čištění bazénové vody přece nemusíme podstoupit, pokud si umíme poradit. A když už si tuto plachtu pořídíme, můžeme si být jisti, že ušetříme na bazénové chemii, kterou v tomhle směru potřebujeme. Pokud je voda zakrytovaná odolnou a správnou plachtou, voda se vypařuje podstatně pomaleji a tím se také nespotřebovává tolik již zmíněné bazénové chemii.

A další výhody?

Mezi klasické výhody bazénových plachet ovšem patří jejich snadná údržba. Tady postačí plachtu v případě znečištění jen dobře rozložit na rovnou plochu a pokud se nám nepovede místo znečištění odstranit jednoduše vodou a nějakým saponátem, můžeme použít obyčejnou vodu a tlakovou myčku. Plachtu tak dobře opláchneme proudem vody a necháme jen dostatečně proschnout. Aby byla plachta dobře vysušená je opravdu důležité, neboť se může stát, že by nám ve vlhku mohla zplesnivět. Ještě je třeba zdůraznit, že bazénové plachty jsou velmi lehké a jako doplňky k nim jsou nabízeny různé doplňky, které jsou v tomhle směru nezbytností. Patří sem zejména napínací gumy, kotvící kolíky pro uchycení, odtoková sítka a jiné.

Bazénová plachta na míru je dnes zcela normální

Typický tvar bazénu ovšem dnes nemusí mít ten obyčejný tvar oválu nebo klasického obdélníku. Na zahradách můžeme vidět i netypické tvary, které jsou zajímavým doplněním naší zahrady. Dnes můžeme i tyto venkovní bazény atypických tvarů mít dobře zakrytované stejně jako ty obyčejné. Máme – li třeba velký rozměr bazénu i tady profesionální odborníci vědí, jak na to. Nemyslíme ovšem, že by již klasickým tvarům bazénu odzvonilo.

Zhotovit plachtu na zakrytování bazénu a to přesně na míru je dnes úplně běžné třeba jako čerstvé pečivo každý den v obchodě. Navíc jsou zhotoveny z velice pevného a kvalitního materiálu, který lze i potisknout nebo je zde také na výběr široká nabídka barevného provedení. Nemusíme se tedy obávat, že by se nám plachta po několika týdnech používání protrhla. Vynikají také vysokou životností, která je odhadována na 10 až 15 let.

Solární plachta jako další varianta

Samozřejmě, že je na trhu několik druhů bazénových plachet. Mezi ně řadíme i solární plachty, jenž mají za úkol ohřev vody v bazénu. Ovšem ohřev vody neznamená, že voda v bazénu bude mít bod varu. Sluneční paprsky sice prostupují skrz plachtu, ale voda bude ohřívána jen na optimální teplotu, která postačí k našim dokonalým vodním radovánkám. Voda se nejen ohřívá, ale i pomaleji odpařuje, takže bazénová chemie může být ušetřena na nějakou dobu.

Pořídit si takovou bazénovou plachtu je tedy velmi výhodné nejen po stránce ekonomické, ale jsou dokonalým doplňkem našeho bazénového příslušenství.

 

Related Posts