Plánujete co nejdříve provést ve své domácnosti po zimě důkladný jarní úklid? Chcete přivést do interiéru čerstvý vzduch, a aby vše zářilo čistotou, bylo na svém místě a elegantní? Jistě vás čeká mnoho práce, výsledek jistě bude stát za to! Velmi důležitou součástí je důkladný úklid podlah, protože ty jsou nejzatěžovanější částí každé domácnosti. A koberce bývají tím největším oříškem…

Kde je u koberců problém?

Koberce jsou i v dnešní době jedním z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin. Na druhou stranu patří k nejnáročnějším na údržbu. Na všech ostatních podlahových krytinách zůstává prach a nečistoty jen na povrchu. Odtud se dají zamést nebo vytřít. U koberců je to jiné. Prach se „zašlapává“ do samotné struktury vláken a klasický domácí vysavač si s hloubkovým vyčištěním nedokáže účinně poradit. K tomu nemá dostatečný výkon ani výbavu. Čištění koberců proto není dostatečné.

Vlastními silami nebo s pomocí firmy!

Když se pustíte do čištění koberců, máte na výběr ze dvou možností. Tou první je čištění vlastními silami. Existují různé rady a tipy, jak na to. 4 tipy na čištění koberců najdete zde. Dají se koupit různé chemické čističe, které se musí do koberce zapracovat a kartáčem vydrhnout. Pokud byste to měli dělat v celém domě, jedná se o fyzicky velmi namáhavou práci, která zabere několik hodin a možná i dnů. Druhou možností je spolupráce se specializovanou firmou, která vám v domácnosti provede strojové čištění koberců profesionální technikou.

Nejlepší firmy se postarají o více, než jen o koberce

Specializované firmy pro čištění koberců využívají profesionální techniku, která dokáže čistit vlákna koberce na povrchu i uvnitř. Výsledkem je čistý koberec, na kterém září barvy. Firmy vám kromě čištění koberců a podlah mohou nabídnout také komplexní úklid celé domácnosti. Takové služby nabízí například firma Úklid Plecitý.