Dětský pokoj by měl svému obyvateli sloužit po mnoho let. Na co dát pozor při jeho zařizování? Podívejte se na přehled největších chyb, ke kterým dochází.

Holá okna

Milujete moderní styl, nebo prostě ještě stále nemáte čas na to, abyste vybrali ty správné záclony a garnýže? Prázdná okna jsou mnohem nepříjemnější, než se zdá. Nenabízejí totiž dostatek psychologické opory pro dítě, které se může cítit nepříjemně. Nakupte garnýže a záclony v délce po spodní okraj okna a dopřejte svému dítěti základní zázemí.

Myslete dopředu

Mnoho lidí při zařizování dětského pokoje myslí především na současný věk dítěte. Ve skutečnosti byste ale měli tvořit prostor, který bude pro vašeho potomka vyhovující i pro následujících pět let. To je většinou doba, po kterou nebudete měnit nábytek ani bytové textilie. Myslete proto vždy dopředu a nedovolte, aby již příští rok vaše dítě usoudilo, že růžové je v pokojíku opravdu mnoho.

Vypínače na svém místě?

V situaci, kdy tvoříte pokoj pro nejmenší dítě, byste měli vždy volit o něco nižší zapojení pro vypínače na světlo. Dovolíte tak svému potomkovi, aby se rychleji osamostatnil a zamezíte tak večerním strachům, kdy se z důvodu tmy bude bát vstoupit do svého pokoje. Vypínače proto v případě rekonstrukce místnosti umístěte níže.

Váš koncept?

Tvoříte prostor pro školáka? V tom případě byste již neměli být vy tím, kdo o podobě pokoje rozhoduje. Není to již váš prostor, ale zázemí pro novou osobnost. Pracujte proto společně a dovolte svému školákovi, aby si prosadil co nejvíce koncepčních prvků. Bude si některé kousky tvořit sám? Lapač snů nad postel, nebo rybářskou síť jako základ na svou galerii může zvládnout vytvořit přímo nový obyvatel pokoje.

Už se těšíte na novou podobu dětského pokoje? Dejte si záležet a vytvořte prostor, ve kterém bude příjemně nejen vám, ale především vašemu dítěti.

Related Posts