Dětský pokoj by měl být především příjemným koutem, kde se jeho obyvatel bude cítit příjemně. Máme tipy pro všechny věkové kategorie. Co skutečně oceníte i ve vašem pokoji?

Stylové kusy nábytku

Děti bez rozdílu věku potřebují nábytek, který má přidanou užitnou hodnotu. Rozkládací křeslo vám bude skvěle sloužit od první chvíle. S malými dětmi si na něm můžete číst, větší již budou mít svůj vlastní čtecí koutek zcela pro sebe. Podobně jako sedací vaky, i rozkládací křesla jsou mezi dětmi velmi oblíbená. Kdykoliv přijde kamarád, může u vás pohodlně přespat. Dětský svět tak bude mít i dokonalé zázemí pro přátelství.

Hurááá! Pořádný kus pohody

Sedací vaky dnes nechybí snad v žádném pokojíčku. Staly se synonymem pro určení vlastního stylu, ale také pro kousek nebe, které patří jen a jen obyvateli pokoje. Skvělé místo na čtení i relax, pohodlné zákoutí. Sedací vaky milují děti i teenageři. Údržba tohoto kusu nábytku je velmi snadná, navíc je možno jej snadno přesunout kamkoliv po bytě.

Osobitá výzdoba

Dětský pokoj by měl reflektovat zájmy a radosti jeho obyvatele. Krásnou výzdobu si zajistíte například tak, že napnete na jednu ze zdí rybářskou síť. Poté už stačí jen kolíčky připnout aktuální výtvarná díla, nebo vytištěné fotografie, které dodají obyvateli pokojíku skvělou náladu.

Malé soukromí

Odrůstající děti potřebují alespoň kousek soukromí. Vědět, že když někdo vstoupí do jejich království, ihned je nespatří. K tomuto účelu skvěle poslouží obyčejný paravan. Ten si navíc může obyvatel pokoje vymalovat zcela podle svých představ. Malý kousek nábytku s velkou hodnotou, nemyslíte?

Dětský pokoj by vždy měl růst spolu s dítětem. Každé tři roky se zamyslete nad tím, zda nábytek a jeho kompozice vyhovuje současným potřebám dítěte. Snažte se, aby se co nejdříve do tvorby pokoje zapojilo vaše dítě.

Related Posts