Každý zahradník vám potvrdí, že zahrada je skvělý způsob relaxace. K zahradě neodmyslitelně patří voda a vodní prvky. Pohled na bublající fontánku či malé vodní jezírko je neuvěřitelně uklidňující.

Jak zařadit vodní prvky do zahrady?

Pokud máte zahradu a uvažujete do ní umístit některé vodní prvky, můžete si vybírat. Chcete- li přilákat ptáčky, kteří také vodu potřebují, můžete do zahrady umístit stylové pítko. Vhodným místem bude stinná část zahrady. Uděláte tak radost nejen ptáčkům, ale i včelám, čmelákům a dalším živočichům.

Nejen jako dekorativní prvek je vhodná fontána, lze ji umístit jak na zahradu, tak i na balkon či terasu. Pokud zde trávíte i letní večery, můžete si pořídit fotntánku s LED osvětlením, které po setmění navodí příjemnou atmosféru.

Pokud máte zahradní jezírko, pozor na vodní rostliny, velmi rychle se rozrůstají. Vybírejte takové, které se hodí do různých hloubek vodní hladiny. Jeho ozdobou budou rozhodně lekníny.

Vytvořte si vlastní rybníček

Můžete si vytvořit vlastní originální zátiší, v němž budete pěstovat lekníny, kosatce nebo vodní hyacinty.

  • Jak na to?

Připravte si dostatečně velkou nádobu, kterou můžete obložit tyčkami z bambusu nebo zbytky dřeva. Její dno pokryjte oblázky a do poloviny naplňte vodou. Připravte si vodní rostliny, které do ní zasadíte. Mohou to být kosatce či lekníny. Rostlinky by měly být umístěné v košíku, který je vhodný pro vodní rostliny a je zatížený kameny. Jinak se vám budou rostliny vynořovat. Dolijte zbývající vodu a na hladinu můžete umístit vodní hyacinty, které budou na jejím povrchu plavat.

I ostatní zahradní rostliny potřebují vodu

Nejen vodní, ale i ostatní rostliny potřebují vláhu. Víte, kdy a jak je správně zalévat?

Ideální doba je brzy ráno. Večer je zem rozehřátá a větší část vody se tak vypaří. Ideální voda pro zálivku je dešťová. Pokud pro zalévání používáte zahradní hadici, nenechávejte ji přes den na slunci, první litry vody tak budou často teplé a to rostlinám rozhodně nesvědčí. Pokud máte rostliny v květináčích, je potřeba je zalévat častěji než rostliny v záhonech.