Koho by bavilo každý druhý rok malovat? Dá to dost práce, ale když to neuděláme, stěny jsou leckde odřené nebo i umazané, obzvlášť máme-li doma malé děti. Hledáte způsob, jak udržet vaše interiéry upravené po delší dobu? Vyzkoušejte tapety.

Tapetujte snadno a rychle

Tapetování je mnohem méně pracné a výsledek vás vydrží těšit delší dobu. Není to nic těžkého, tapetovat může opravdu každý. Máte-li zkušenosti nebo jste-li zručnější, pusťte se klidně do tapetování papírovými tapetami. Budete-li to zkoušet poprvé, sáhněte raději po vliesových tapetách, se kterými je mnohem snazší manipulace. Při tapetování papírovými tapetami totiž operujete s mokrou tapetou, zatímco vliesové tapety zůstávají suché a lepidlo se aplikuje na zeď. Chcete-li si ušetřit všechen nepořádek, potom vsaďte na samolepicí tapety, které jednoduše sejmete z podkladového papíru a přitlačíte na určené místo.

Kam s tapetou

Tapety mohou zdobit vaši pracovnu, ložnici i obývací pokoj. Nemusíte se bát použít je ani v jídelně nebo kuchyni. Velmi žádané jsou fototapety, které zachycují panorama oblíbeného města, krajinu nebo naopak industriální zátiší, motorky, automobily, případně zvířata. Vybírat můžete z neskutečného množství dekorů. Neváhejte a vyberte si do obývacího pokoje obrazovou tapetu, se kterou se budete moci denně podívat do vesmíru, můžete si připadat jako v Paříži a kochat se výhledem na Eiffelovu věž nebo pomocí tapety vytvořit okno, kterým budete pozorovat olivovníky rostoucí na úpatí Olympu. Tmavou úzkou chodbu zase oživíte tapetou s balkonovými dveřmi otevřenými do zahrady. Do každé místnosti se tapety skvěle hodí, stačí jen vybrat vhodný design. Tapety můžete využít také k renovaci nábytku, oživit můžete vaše skříňky, dveře nebo třeba ledničku v kuchyni. Neváhejte a dodejte vašim pokojům barvy a příjemnou svěží atmosféru.

Related Posts