Na jaře většina z nás provádí doma generální úklid a také je někam potřeba uložit zimní oblečení, které je poněkud objemnější. Hledáme také místo, kam uložit lyže, brusle snowboard nebo sáňky.

Nikomu z nás nejde bydlení přifouknout, ač bychom to občas potřebovali, neboť nám spíše věci přibývají, než mizí. Pokud máte garáž, půdu nebo sklep, tak to asi tak velký problém nebude. Pokud ovšem žijete v panelákovém bytě, tak toho místa navíc mnoho není. Je tedy potřeby využít každý volný kousek. Dá se využít místo pod postelí. Možná se vám podaří vykouzlit i další netušené skrýše.

Oblečení a obuv

Vše nejprve řádně vyperte a vyčistěte. Pro uskladnění je vhodné použít textilní vaky, které činí objemné oblečení skladnější. Velmi praktickým pomocníkem jsou také vakuové vaky. Nepoužívejte je však pro péřové kousky nebo sportovní oblečení. Stlačením by se mohly poškodit. Do skříně, kam je uskladníte, umístěte sáček s levandulí, skořicí, hřebíčkem nebo rozmarýnem. Jsou ideální pro odpuzování molů a oblečení navíc krásně provoní.

Také zimní obuv řádně vyčistěte, nechte vyschnout, ideálně ji vycpěte novinami a uložte do papírových krabic na suché místo.

Sportovní náčiní

Pro lyže, snowboardy nebo brusle můžete využít speciální držáky a háky na stěnu. Velmi příjemnými a zdařilými pomocníky jsou držáky stropní, které fungují na principu kladkostroje. Vyzkoušet lze i speciální stojany, které můžete umístit do skříně.

Další možností je snížení podhledu, třeba v chodbě, pomocí sádrokartonu. Získáte tak další úložný prostor nejen pro sportovní potřeby.

Pozor na vlhko

Pokud chcete pro ukládání zimních věcí využít sklep nebo garáž, dejte pozor na vlhkost. Tak se může objevit dokonce i na půdě a velmi často bývá příčinou tvorby plísní. Vlhko škodí nejen oblečení, ale i sportovním potřebám. Prostor pro ukládání věcí by měl být vytápěný.

Tip pro vás: přírodní medicína povzbudí vaše tělo