Již od pradávna si lidé pokrývali podlahy svých obydlí měkkými koberci. I v současné době, kdy je výběr podlahových krytin stále rozmanitější, jsou koberce stále v kursu. Znamenají pohodlí, útulnost, krásu a také teplo na nohy. V bytě se tak může chodit na boso a děti si mohou hrát na podlaze, aniž by jim hrozilo nachlazení.

Výrobce koberců

Na tradici výroby koberců v Náměšti nad Oslavou navázala firma HABITAT. Tento výrobce se může opřít o bohaté zkušenosti, díky kterým vycházejí z jeho dílen jen kvalitní koberce. Každému zákazníkovi jsou pracovníci firmy ochotni pomoci s výběrem a doporučit ten nejvhodnější koberec pro jeho potřeby. Důležité je orientovat se v široké nabídce a řídit se čtyřmi podstatnými parametry. Těmi jsou materiál, vazba, design a velikost. V sortimentu firmy nechybí ani bytový textil.

Výhody přírodních vláken

Péče o koberec a jeho životnost se odvíjí od druhu materiálu, způsobu tkaní a hustoty vlákna. V tomto směru dominují přírodní vlněné koberce, neboť vlna obsahuje lanolin napomáhající k větší pružnosti a odolnosti kobercového vlákna. Tento druh koberců je v nabídce ve všech barevných odstínech.

O jedinečnosti a mimořádné kvalitě perských koberců se přesvědčila již řada generací. V této kategorii koberců si můžete vybrat ze spousty vzorů. Od historicky proslulého pazyryku, přes vázový kirmán až po kazetové vzory.

Kromě přírodní vlny jsou oblíbené také koberce ze 100% sorony. Jedná se o vlákno vyráběné z bio kukuřice, které je hebké, mimořádně odolné a snadno se udržuje.

Koberce pro alergiky

Někteří spotřebitelé se kobercům vyhýbají z obav, že nejsou vhodné ze zdravotního hlediska a především že jsou nevhodné pro alergiky. Pro tuto skupinu lidí jsou určeny kusové koberce vyrobené z kvalitních umělých vláken. Například značka Arte vyrábí vlákna na bázi akrylu, která vynikají pružností a snadno se udržují.

Dbejte na správnou velikost

U kusových koberců záleží na jejich velikosti. Pokud vybíráte koberec do obýváku, měl by dosahovat k sedací soupravě, nikoliv pod ni. V kuchyni by měl být koberec pod kuchyňským stolem dostatečně velký kvůli pohodlné manipulaci se židlemi. Do dětských pokojů jsou v nabídce koberce veselých vzorů, pod něž je dobré použít protiskluzovou podložku.

Related Posts