Pěkné počasí nás vytáhlo na zahradu a my přemýšlíme nad tím, jak bychom si zpříjemnili chvíle na ni strávené. A co třeba houpací síť nebo závěsné křeslo pro ideální relaxaci? Že jste o této možnosti již také přemýšleli, ale stále se nemůžete rozhodnout, co zvolit?

Před nákupem…

Houpací síť potřebuje dostatek místa pro zavěšení, je tedy vhodnější spíše na zahradu. Zavěsit ji můžete třeba mezi dva vzrostlé stromy. Pokud však nenajdete stromy s vhodnou vzdáleností, můžete si k síti zakoupit stojany. Vyrábějí se z kovu či dřeva. Tvar konstrukce je pro zavěšení uzpůsoben. Většina konstrukcí se dá nastavit i výškově.

Další kritéria pro výběr jsou nosnost, materiál a šíře sítě (zda je pouze pro jednoho či více osob). Musí být pohodlná, protože v ní určitě usnete. V nabídce jsou sítě různých rozměrů – pro jednoho, dva či rodinné.

Pokud jste ještě nikdy v houpací síti neleželi, obrňte se trpělivostí.Musíte vyzkoušet, která poloha pro vás bude ta nejlepší a nejpříjemnější. Pak se vám vložená námaha vrátí.

Závěsná křesla se používají spíše pro sezení, tudíž mají menší rozměry a lze je zavěsit do menších prostorů, můžete je snadno umístit i na terasu. Pokud nemáte vhodné místo, kam jej zavěsit, můžete si dokoupit stojan. V nabídce jsou křesla i z umělého nebo přírodního ratanu.

Houpací sítě i závěsná křesla jsou atraktivní pro všechny věkové kategorie. Jakmile si jednou na relaxaci v houpací síti či závěsném křesle zvyknete, stane se důležitou součástí každodenního života.

Materiál pro výrobu sítí

Nejčastěji se používá 100 % bavlna, je pevná, příjemná na dotek a dobře se udržuje. Některé sítě se vyrábějí částečně z bavlny a částečně z polyesteru, některé jsou ze 100 % nylonu.

Pro pohodlný odpočinek jsou ideální houpací sítě s látkovým lehátkem. Máte – li dostatek místa, pořiďte si ji co největší.

Related Posts