Možná že jste termín fotopast již někdy slyšeli, a to především ve spojitosti s ochranou lesa, revizí revírů a kontroly, která zvěř se na jeho území pohybuje.

Myslivost však není jedinou oblastí, kde se dá fotopast celkem dobře využít. Tato malá a vcelku nenápadná krabička dokáže skvěle ochránit váš majetek, zaznamenat co se děje okolo objektu a především vám může prozradit, kdo ve vašem okolí páchá nekalou činnost.

Jak to fotopast jen dělá

Pokud se podíváme na fotopast, uvidíme malou krabičku s nejrůznějšími anténami, průduchy a také s čočkou. Ta je velmi důležitá, protože právě skrze ní svět pozoruje důmyslné snímací zařízení, které je schopno pořizovat jak videozáznam, tak také jednotlivé fotografické snímky a to jak ve dne tak i v noci. Ptáte se, jak pozná kdy snímat? Je to jednoduché. Součástí krabičky jsou také pohybová čidla, která v momentě, kdy zaznamenají pohyb před kamerou, začnou celou oblast monitorovat.

Zloděj agresor

Rozdíl mezi touto kamerou a klasickým kamerovým zabezpečením je ten, že fotopasti jsou skutečně velice malé, většinou jsou zbarveny tak, aby byly lehce přehlédnutelné, ale hlavně je jejich snímání i v noci zcela neviditelné. Některé z kamer mají dokonce vlastní přisvětlení, které umožní ještě lepší záznam, ovšem i to je pro lidské či zvířecí oko nepozorovatelné. A i kdyby si zloděj této kamery přece jen všiml, nemusíte mít strach. Některé modely jsou dnes vyráběny s GSM modulem, což v praxi znamená, že jsou schopny posílat pořízený materiál rovno na zvolenou e-mailovou adresu, nebo na určený mobilní telefon. Zloděj tak nejen neunikne odhalení, i když fotopast zničí, ale zároveň budete okamžitě vědět, že se před vaší fotopasti něco děje.

Vyzkoušejte tedy tento přelomový způsob, jak ochránit vše na čem vám záleží a ještě naprosto diskrétním způsobem, který je navíc finančně velice přijatelný. Vyzkoušejte fotopast.