Zaregistrovali jste zprávy o zvýšení úrokových sazeb hypoték a přemýšlíte nad tím, jestli si úvěr nevyřídit ještě před tím, než „bude pozdě“? Anebo vás motivuje průběžný růst ceny nájmů i bytů? Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, investice do bytu v Praze se stále vyplatí.

K pořízení vlastního bytu se v posledních letech přiklonilo více lidí než v minulosti. Kombinace výhodných úvěrů a prosperující ekonomiky byla pro prodej bytů Praha pomyslným motorem. Nyní se situace mění – ceny bytů i nájmů rostou rychleji a úroky hypotéčních úvěrů se pozvolna odlepují ode dna. Odborníci jsou však za jedno – investice do bytové jednotky v hlavním městě je stále dobrým krokem. Realitní makléři nedají na Prahu dopustit, a to i navzdory skutečnosti, že je zde nejdražší bydlení v celé České republice. Šance na pronajmutí a budoucí zhodnocení je výrazně větší než v ostatních regionech.

Nesporná výhoda hlavního města spočívá v takřka nepřetržitém přílivu nových obyvatel. Do metropole se stahují lidí z menších měst i cizinci. Vše nasvědčuje tomu, že trend přetrvá i v budoucích letech. Podle analýzy demografického vývoje Prahy by se měl počet obyvatel v období od 2014 do 2020 zvýšit až o 45 tisíc lidí. Do roku 2050 pak až o pětinu na 1,49 milionu. Roční přírůstek o jeden až dva tisíce vítají pronajímatelé dlouhodobého i krátkodobého ubytování Praha – o byty na dobrých adresách je enormní zájem.

Levné byty v Praze je možné pořídit v Rezidenci Topolová

Investice do bytu v Praze sice nemá tak rychlou návratnost jako v případě menších měst, ale hodnota nemovitostí v širším centru metropole roste rychleji než v okrajových oblastech. Byty jsou zajímavé nejen pro rezidenty, ale také pro podnikatele hledající zajímavé investiční příležitosti. Přestože výnos z nájmu obvykle nepokryje výši úvěru, z dlouhodobého hlediska je tato možnost uložení finančních prostředků zajímavá.

Related Posts