Hliník je lehký, a přitom robustní a pevný materiál, ze kterého si lze vyrobit například terárium, venkovní voliéru nebo třeba ptačí klec. Či si snad přejete vlastnoručně vyrobit přepravní box pro svá zvířata, který se vám pohodlně vejde do kufru? I to je možné. Poradíme, jak na to. Ze všeho nejdříve si pořiďte hliníkové profily.

Dostatek prostoru i bezpečí

Každý, kdo přepravuje zvířecí miláčky v prostoru auta, ví, jaká úskalí to s sebou nese. I vždy klidný pes se v nečekané situaci ukáže jako velmi nebezpečná posádka vozidla, když se snaží dostat do prostoru řidiče. Kombinace posádky v autě, kdy vezete děti i zvířecí mazlíčky, je potom kapitola sama o sobě. Díky přepravnímu boxu pro zvířata mají mazlíčci dostatek prostoru, aby si od svých páníčků odpočali, a vy se můžete spolehnout na to, že je celá posádka vašeho auta v bezpečí.

Úklid bude jedna báseň

Výhodou hliníkových profilů není jen jejich malá hmotnost, ale také fakt, že nepodléhají korozi. Jednoduše je po jízdě se zvířetem můžete očistit a po vyschnutí zase umístit do prostoru auta. Povrch bude stále čistý. Materiál boxu nerezaví ani nehnije, takže jej budete využívat po dlouhá léta. I po mnoha použitích bude navíc stále vypadat jako nový, právě to je výhoda hliníku.

Zvolte eloxované profily

Pro výrobu přepravního boxu se nejlépe hodí speciální eloxované profily. S jejich pomocí sestavte kostru boxu, která bude odpovídat individuálním možnostem vašeho vozidla. Pro prostor podlahy zvolte některý z materiálů, který se dobře udržuje. Vhodný je například plastová deska o síle 12 milimetrů, kterou si upravíte dle potřeby. Opět je to materiál velmi odolný a také lehký.

Přepravní box vyrobený z hliníkových profilů je jednoduchý na údržbu a je s ním snadná manipulace. Díky kombinaci s plastem poté stačí box dobře omýt a nechat vysušit, abyste jej opět mohli vložit do prostoru vozidla.