Okenní fólie mají celou řadu užitečných vlastností. Můžeme je použít nejen pro zabezpečení našeho domu, ale fungují i jako tepelná izolace nebo pasivní klimatizace. Pomůžou vytvořit soukromí v místech, kde jsou velké prosklené tabule, ochrání nás před nechtěným slunečním zářením nebo naopak zabrání úniku tepla v zimním období.

Druhy fólií

Na trhu je v nabídce hned několik druhů – fólie bezpečnostní, privátní, protisluneční nebo termoizolační.

Bezpečnostní fólie

Tento typ fólie se umísťuje tam, kde chceme ochránit naše soukromí. Nejčastěji jsou to okna, prosklené terasy či skleněné výplně vchodových dveří.

Jejich výhodu je beze sporu to, že zabezpečí skleněné vyplně proti rozbití a v případě rozbití se sklo nevysype. Fólie mají nenápadný vzhled a propouští dostatek světla. Lze je dodatečně instalovat na jakýkoli druh skla.

Privátní fólie

Ochrání vaše soukromí, zůstávají oboustranně neprůhledné. Zachovávají prostup světla. Většinou mívají vzhled mléčného skla, ale lze vybrat i jiné zbarvení. Využívají se nejen pro soukromé účely, ale můžete je instalovat i do kanclářských prostor pro zachování soukromí zaměstnanců. Hojně je využívají i lékaři.

Protisluneční fólie

Tento druh fólií se využívá především tam, kde v letních měsících hrozí bezprostřední přehřátí. Jsou to například kancelářské budovy nebo obchodní prostory. Uplatní se však i v soukromých objektech – velké prosklené balkonové terasy, střešní okna a podobně. Částečně fungují jako pasivní klimatizace. Díky tvrzené vrstvě jsou odolné proti poškrábání.

Termoizolační fólie

Významně snižují tepelné ztráty v zimním období tím, že zadržují tepelné záření topných těles a tepelné vlny vracejí zpět do místnosti. Díky několika vrstvám fungují i v létě, kdy naopak zabraňují přehřátí interiéru. Nemusíte se obávat menšího osvětlení denním světlem fólie jsou totiž propustné.