Kdo nesdílí byt s ostatními, jakoby snad ani nebyl. Krátkodobé pronajímání přes Airbnb a další platformy se stalo fenoménem a propadly mu miliony lidí na celém světě. Tisíce aktivních hostitelů působí i v České republice a mnohým z nich se daří vydělávat podstatně více, než kolik činí průměr (cca 54 tisíc korun za rok). Pokud se vám zdá, že nevyužíváte maximální potenciál svého bytu, inspirujte se následujícími tipy. Někdy stačí pár vylepšení a zájem o ubytování výrazně vzroste.

1) Vyměňte vchodové dveře

Ne nadarmo se říká, že na prvním dojmu záleží ze všeho nejvíc. Proto neváhejte s pořízením nových vchodových dveří. Zvolte oku lahodící dekor, který hosty ubezpečí, že vstupují do správného bytu ještě před tím, než překročí práh.

2) Navoďte dojem prostornosti a vzdušnosti

Že je váš byt příliš malý na to, aby byl prostorný? Odborníci na správu krátkodobého pronájmu z Let Me Inn radí: využijete všechny dostupné možnosti, abyste prostor opticky zvětšili. Hosté se nesmí cítit stísněně. Zvolte světlé tóny a raději uberte nábytku a pořiďte si kompaktnější zařízení. Interiéru to jedině prospěje.

3) Pohrajte si s osvětlením

Není to žádné tajemství – světlo je mimořádně důležitým prvkem každého interiéru. Podaří-li se vám byt správně nasvítit, máte napůl vyhráno. Osvětlení by mělo být funkční a zároveň estetické. Spoustu inspirace najdete na webu.

4) Preferujte odolné materiály

Vždy, když se rozhodnete pro nákup nového kusu nábytku či zařízení, preferujte kvalitní a nadprůměrně odolné materiály. Kromě toho, že působí solidně – a tedy dobrým dojmem, vydrží podstatně déle a z dlouhodobého hlediska vám ušetří.

5) Naučte se správně aranžovat

Spousta stylových doplňků není zárukou perfektního výsledku. Podstatná je kompozice a cit pro detail. Pokud jsou vám tyto pojmy cizí, obraťte se na někoho, kdo se postará o tzv. home staging a následně byt profesionálně nafotí. Třeba právě na Let Me Inn – specialisty na pronájem nemovitostí přes Airbnb. Na kolik vás služba vyjde, si můžete spočítat na této kalkulačce správy krátkodobého pronájmu.