Zájem o venkovní sauny roste zejména v posledních letech. Důvodů, proč si lidé na své zahrady a venkovní terasy tak rádi pořizují saunu, je mnoho. Všichni majitelé se však shodují na následujících 3 důvodech, které je k pořízení venkovní oázy zdraví a klidu vedly.

1. důvod – prostor bez kompromisů

Když přemýšlíte o tom, že si pořídíte saunu domů, vždy budete limitováni prostorem a uspořádáním interiéru. Technicky potřebuje finská sauna přísun čerstvého vzduchu a odvětrání. Což téměř vždy znamená, že u hotového bydlení se bohužel bez stavebních úprav neobejdete.

Při volbě venkovní sauny nemusíte řešit její rozměry. Vždyť na zahradě nebo na terase máte místa dostatek. A můžete ji mít prakticky kdekoli. Což znamená, že si velikost sauny i její umístění lépe přizpůsobíte svým přáním a představám.

Přejete si trávit chvíle při saunování společně s celou svojí rodinou nebo hledáte malou kabinu pro sebe? Venkovní saunové domky se vám dokonale přizpůsobí – stačí si vybrat ze široké nabídky.

2. důvod – návrat k přírodě a klasickému saunování

Finové říkají, že saunování v přírodě má dvojnásob pozitivní účinky na organismus. Že na tom něco bude, vám jistě potvrdí každý majitel zahradní sauny.

Pořiďte si venkovní saunu s okénkem nebo velkorysým prosklením a díky skvělému výhledu do okolní přírody si užívejte její blízkosti.

Při saunování na zahradě nebo na terase se za oknem bude každý den odehrávat nové představení, které vás nabije nepoznanou energií. Naslouchejte zpěvu a švitoření ptactva, bubnování kapek deště nebo z vyhřáté kabiny sledujte, jak se z nebe pomalu snáší sněhové vločky.

Kamna do sauny můžete mít elektrická nebo tradiční na dřevo. Výhodou elektrických je rychlost vytápění a jednoduché nastavení teploty. U těch na dřevo si zase můžete užívat pohledu do plápolajícího ohně, který žádná elektřina nenahradí.

3. důvod – zvětšíte si obytný prostor a zvýšíte hodnotu nemovitosti

Volné peníze můžete mít na účtu a sledovat, jak vám je požírá vysoká inflace. Anebo je můžete investovat do sebe, do svého pohodlí a do zvelebení své nemovitosti. Sauna je jedna z nejlepších možností.

Mít nějaké místo, kde se můžete schovat a být jen sami se sebou, je k nezaplacení. Zvláště, pokud vám stačí udělat pár kroků z obývacího pokoje a rázem jste ve světě, kde můžete relaxovat a odpočívat v naprostém tichu a klidu, obklopeni příjemným horkem a voňavým dřevem.

Líbí se vám saunování a přemýšlíte o vlastní sauně? Přijďte si nezávazně prohlédnout a vyzkoušet spoustu designových saun do našeho specializovaného showroomu v Praze – Uhříněvsi. Těšíme se na vás!

www.saunasystem.cz