Postavit vlastní dům trvá poměrně dlouhou dobu, a navíc se náklady během výstavby několikrát navýší. Bydlet ve vlastním se však dá už za méně než půl roku, a to i za nižší peníze. Že je to nemožné? Vyvedeme vás z omylu!

Modulové domy přináší dostupné bydlení pro každého. Pasivní či nízkoenergetické domy poskládané z jednotlivých modulů představují ekologickou i ekonomicky zajímavou alternativu ke klasickým zděným stavbám. Společnost Eko Modular patří mezi přední výrobce těchto modulárních domů.

Bydlím za čtyři měsíce

Od podpisu smlouvy uběhnou jen čtyři měsíce a pozemku již probíhají montážní práce. Samotný dům ještě předtím vzniká v prostředí výrobní haly, kde je sucho a teplo. Nedojde tedy ke zpoždění stavby vlivem počasí. Lépe se také koordinují práce, protože jednotlivé party dělníků se sejdou v hale v přesně určený čas. Zajištěna je tedy i profesionální spolupráce. Veškerá práce je tedy kvalitně odvedena, problematické práce tak prakticky neexistují.

Na svém pozemku tedy stačí jen připravit základy. Se zbytkem prací si montéři poradí.

A jak je to s tou cenou?

Nejzásadnější výhodou modulárních dřevostaveb je především ekonomická stránka věci. Cenová kalkulace dnes zhruba odpovídá ceně klasické zděné stavby, velkou výhodou je pro ně fakt, že nedochází k žádným navýšením. Zatímco u standardního zděného domu přichází v průběhu stavby jedna vícepráce za druhou, u modulárních domů zákazníky žádné podobné překvapení nečeká, protože jejich cena je konečná a znáte ji ještě před započetím samotné realizace.

Nejběžnější typ – dům ve tvaru L s terasou se ve variantě „k dokončení“ přehoupne lehce přes 1 milion korun. Řada zákazníků si ovšem nabízená řešení ještě modifikuje a upravuje, přidává například další moduly podle svých potřeb, proto se cena ještě může měnit.

Kvalita materiálu je důležitá

Ve srovnání se standardní stavbou mají materiály mimořádnou pevnost a tuhost. Výrobci garantují životnost stejnou jako u zděných staveb, což znamená, že takovýto dům je obyvatelný až 70 let.

Rozšíření bez problému kdykoliv

Modulární dům se dá kdykoli snadno demontovat, přistavovat další moduly a upravovat přesně podle vašich potřeb. V opačném případě lze jednotlivé moduly naopak odstraňovat.

Držíme krok se světem

V zahraničí, kde jsou modulární domy již zcela běžné a oblíbené, dřevostavby tvoří přibližně 20 % celkového počtu novostaveb a modulární domy představují asi desetinu z nich. Tento trend se každým rokem zvyšuje, čímž následujeme další evropské země. V Rakousku a Německu, kde byla před 20 lety obdobná situace jako nyní u nás, dnes tvoří dřevostavby 45 % novostaveb. Největší oblibě se však těší v severských zemích, kde představují 95 % všech novostaveb.

Modulový dům do tvaru písmenu U je skvělá možnost, jak do 4 měsíců můžete bydlet.