Pohodlí je při usínání velmi důležité a jedním z hlavních faktorů, které na něj mají vliv, je správný výběr povlečení. Díky rozvoji textilního průmyslu máme v současné době k dispozici široký výběr různých druhů barev i materiálů, ze kterých se povlečení vyrábí.

Který materiál je ten nejlepší?

Jaký materiál pro povlečení vybrat, aby v něm byl spánek co nejvíce příjemný? Mezi nejčastější volbu patří povlečení bavlněné, saténové, krepové, flanelové či povlečení z mikrovlákna.

  • Povlečení z bavlny

Tento druh materiálu je pro povlečení skutečnou klasikou a přestože má konkurenci poměrně širokou, stále je to materiál velmi oblíbený a to především díky svým vlastnostem – je příjemný, měkký a pružný, nabízí prodyšnost a savost a cenově je velice dostupný. Velmi oblíbené je modré povlečení z bavlny, které působí velmi uklidňujícím dojmem.

  • Povlečení ze saténu

Bavlněný satén je zárukou pohodlí. Látka se vyrábí z vysoce kvalitní bavlněné příze, která má vysoký lesk, je pevná a je to záruka trvanlivosti. Povlečení ze saténu je hebké, měkké a na dotek velmi příjemné. V letním období vás příjemně ochladí, v zimním naopak zahřeje.

V nabídce naleznete i saténové povlečení vyrobené z polyesteru, s vysokým leskem.

  • Povlečení krepové

Tento materiál nabízí snadnou údržbu, není potřeba jej žehlit, proto si nachází stále větší oblibu. Vzhledem k tomu, že se klasický krep vyrábí ze 100% bavlny, můžete tak využívat její vlastnost.

  • Povlečení flanelové

Flanel je materiál, který je charakteristický svou hřejivostí, proto je flanelové povlečení vhodnější spíše pro období chladnější. Vzhledem k tomu, že se také vyrábí ze 100 % bavlny, zachovává si i její vlastnosti.

  • Povlečení z mikrovlákna

Mikrovlákno je materiál, který je jemný, hebký a zachovává si stálost barev. Vyrábí se ze 100% polyesteru a na dotek připomíná hedvábí. Je to materiál vhodný i pro alergiky a za zmínku stojí i jeho snadná údržba.

Kde povlečení vybírat

Běžné obchody obvykle nedisponují tak širokým sortimentem, který by uspokojil náročné zákazníky. Proto se vyplatí povlečení vybírat online. Mezi oblíbené eshopy se skvělým poměrem ceny a kvality patří portál mujpelisek.cz, který má široký sortiment nejen povlečení, ale i dalšího ložního prádla.

Related Posts