Někdo možná vnímá prostěradlo jako méně podstatný doplněk ložních povlečení, někdo jej zase bere jako jeho nedílnou součást. Prostěradlo však plní několik důležitých funkcí. Prvořadým úkolem je ochrana matrace. Prostěradlo vás může hřát nebo naopak chladit, odvádí pot.

Ideální je pořídit si prostěradla z různých druhů materiálů – pro zimní období je ideální froté nebo flanel, které příjemně hřejí, pro horké letní dny zase satén nebo bavlna, které vás ochladí.

Materiál prostěradla

V nabídce naleznete celou řadu různých materiálů. Záleží jen na vás, co upřednostňujete. Oblíbená jsou prostěradla bavlněná, klasikou, především pro zimní období, jsou froté prostěradla. Velmi oblíbeným materiálem je i jersey.

Velký výběr nabízí e-shop povleceni-plus.cz.

  • Froté prostěradla

Froté je materiál, který se vyrábí ze 100% bavlny, je to smyčková tkanina (trojrozměrná textilie), díky níž je froté prostěradlo měkké a nadýchané. Navíc příjemně hřeje. K dostání jsou výhradně jako napínací, takže skvěle padnou na vaši matraci a vydrží po celou dobu napnutá. Velkou výhodou je, že se prostěradlo nemusí žehlit.

V nabídce naleznete různé rozměry a různé barevné varianty. Nebude tedy problém zvolit takovou barvu, která vhodně doplní vaše povlečení.

  • Jersey prostěradla

Jersey prostěradla se také vyrábějí ze 100% bavlny a řadí se mezi velmi oblíbenou variantu. Sice nejsou tak nadýchaná, jako prostěradla froté, nicméně nabízejí celou řadu ideálních vlastností – jsou příjemná a hebká na dotek, jsou elastická, nemačkají se a snadno se udržují. Jsou napínací, takže krásně drží na matraci. Nejsou tolik hřejivá, takže jsou vhodná spíše pro teplejší období roku.

V nabídce naleznete různé druhy rozměrů i různé barevné varianty, takže barvu prostěradla snadno sladíte s barvou vašeho povlečení.

Related Posts