Nezáleží na tom, jestli jste dlouhé roky zařizovali váš dům, aby vypadal dokonale, nebo jste teprve na začátku a poohlížíte se po vaší nové sedací soupravě. Všichni majitelé domů a bytů jsou ve stejném permanentním ohrožení. I vás může nečekaně navštívit zloděj či vytopit soused. Dojte ke zničení vašich věcí. S pojistkou budete relativně v klidu, bez ní propadnete beznaději…

Hlavní význam pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti kryje škody na věcech movitých, které máte uloženy doma. Jedná se o vybavení, jako jsou spotřebiče, koberce, nábytek, vztahuje se také na peníze a cennosti, do pojistného krytí spadají i domácí mazlíčci, dokonce i anténní a rozhlasové systémy. S pojištěním domácnosti si platíte jistotu, že pokud dojde k poničení vašich věcí, dostanete za to náležitou finanční kompenzaci. Mezi pojistné události patří řádění přírodních živlů, vloupání, vandalismus, ale třeba i neopatrnost souseda, který zapomene vypnout vodu a vytopí vás.

Výhodně online!

V dnešní době je možné pojistit domácnost online. Rychlostí boduje pojišťovna Ergo, protože klient musí znát jen velikost obytné plochy a zadat své identifikační údaje. Pojistka je online vyřízena do několika minut a klient Ergo jako bonus získá zdarma:

  • pojištění odpovědnosti do 3.000.000 Kč,
  • pojištění pro domácnost studentů žijících mimo domov do 25 let v ČR i celé Evropě.

Dalším bonusem je, že pojišťovna uhradí náhradní bydlení do 1500 Kč za den v případě, když je domácnost poškozena tak, že ji nelze obývat. Máte zájem? Co se týče ceny za pojištění domácnosti, u Ergo vás mile překvapí. Podívejte se na online.ergo.cz.

Není samo!

Platit si můžete také pojištění nemovitosti, které se vztahuje na budovu jako takovou a na přilehlé stavební součásti (více o něm zde). Existuje také pojištění majetku, které kryje škody na věcech movitých i nemovitých.