Ať už jste kuchaři z donucení, nebo se v kuchyni cítíte jako ryba ve vodě, jistě budete souhlasit, že jsou určité kuchyňské potřeby, které budete potřebovat vždy. A mezi ty nejzákladnější patří bezesporu nože. Jak vybrat ty správné, aby sloužily k vaší plné spokojenosti? Máme pro vás pár tipů!

Vsaďte na kvalitu

Je to jasné, s levnými noži z nekvalitních materiálů dlouho spokojeni nebudete. Možná, že ušetříte při samotném nákupu, ale špatně vyrobené nože se brzy ztupí, poškodí nebo rovnou zlomí. A vám nezbude nic jiného, než se znovu vydat do obchodu. Raději proto volte kvalitní výrobky známějších značek. Pořizovací cena může být vyšší než u bezejmenných nožů, ale můžete se spolehnout, že s takovými nástroji budete krájet celý svůj život. Například nože Tescoma jsou vyrobeny z nerezavějící oceli, díky optimálnímu vyvážení dobře padnou do ruky a jistě oceníte i to, že je můžete s klidem vložit i do myčky nádobí.

Vybírejte podle potřeb

Na výběr je skutečně nepřeberné množství různých typů a druhů nožů. Jak se v nich vyznat? Důležité je rozmyslet si, k čemu nože potřebujete. V žádné kuchyni nesmí chybět univerzální nože, ty na chléb a samozřejmě i nože na ovoce a zeleninu. Pak už je jen na vás, zda svou sadu rozšíříte i o nože porcovací, filetovací, nebo speciální, jako jsou např. japonské nože.

Zaostřeno na ostří

Žádný nůž nevydrží ostrý věčně, to je bohužel smutná pravda. I ty nejkvalitnější se jednou otupí. Každodenní používání, sem tam nějaká ta nehoda v podobě pádu a další příčiny se postarají o to, že vaše nože budou ztrácet svůj dříve skvělý výkon. Abyste nože udrželi v perfektní kondici, pořiďte si ocílky. Broušení nožů s pomocí těchto „mečů“ je snadné a rychlé a vaše nože vám budou sloužit skutečně dlouho. Pokud chcete rychle získat jistotu, jak s ocílkou pracovat, podívejte se na tento článek, brzy budete brousit nože jako profesionál.

Tip na závěr

Pokud si pořizujete novou sadu nožů, měli byste uvažovat i o dalším příslušenství. Důležité je zejména to, kde a jak budete nože skladovat. I sebelepší nůž může být poškozen, pokud se bude tísnit s ostatními kuchyňskými nástroji v nevhodných podmínkách. Bloky na nože, ale i další kuchyňské potřeby proto dokupte co nejdříve.

Related Posts