V kancelářích, komerčních prostorech i mnoha domácnostech lidé postrádají kontakt s přírodou. Centra měst jsou betonové džungle, kde jen vzácně narazíme na parky, které jsou malými ostrůvky určenými pro relax. V interiérech však takové ostrůvky chybí a lidé často zcela ztrácí kontakt se zelení. Rostliny mají schopnost uklidňovat, zvlhčují vzduch, produkují kyslík a také umí pohlcovat mnoho negativního záření.

Když je řeč o rostlinách v interiéru, většina lidí pomyslí na rostlinu v květináči. Mnoho lidí má jen málo rostlin, protože zabírají prostor. Vy si však můžete dopřát velké množství zeleně v interiéru bez toho, aby vám zabírala užitečný prostor, stačí si pořídit zelené stěny, kterým se také říká vertikální zahrady.

Jak vertikální zahrada funguje?

Příroda si umí najít místo k životu všude, i na stěnách. Zde však nejde o nahodilé umístění popínavého břečťanu nebo o pokrytí stěn lišejníky, jde o velmi elegantní a luxusně vyhlížející systémy, které jsou propracované do posledního detailu a mohou být složeny z mnoha rostlin, které si sami vyberete. Stavbu vertikálních zahrad zajišťuje společnost Graseko s.r.o. a využívá k tomu modulový systém Gro-Wall®. Jde o pokročilý systém, který je plně ekologický a vytvořený z recyklovatelných materiálů. Umožní budování zahrady na stěnách a můžete tento systém libovolně rozšiřovat ve vertikálním i horizontálním směru. Instalace vertikálních zahrad je za pomoci tohoto systému velmi snadná a realizace je i rychlá. Společnost vám zajistí návrh, realizaci i odbornou údržbu vašich zelených stěn. V interiéru se stanou vítaným prvkem, který vám vytvoří prostor, který bude plný svěžesti a energie. Vertikální zahrady mají mnoho výhod, zajistí zvukovou i tepelnou izolaci, zlepší klima v místnostech a podtrhnou celkový vzhled interiéru. Obraťte se na společnost na Graseko.cz a udělejte v interiéru změnu, kterou každý ocení.

Related Posts