Nejlepším způsobem, jak bojovat s nervy ohledně mluvení na veřejnosti, je dobře se připravit a tím získat jistotu. Strukturováním prezentace podle osvědčených postupů, vyhýbáním se běžným nástrahám a řešením vašich slabostí při mluvení před lidmi můžete snadno předvést působivou prezentaci.

Buďte struční

Když se vás někdo zeptá: „O čem je tato prezentace?“ měli byste být schopni shrnout svou odpověď do stručné věty nebo dvou. Pokud začnete zmatkovat, myslíte příliš široce. Stejně jako dobře napsaná esej nebo článek by měla mít dobře provedená prezentace cílený cíl a zaměření. Tisk časopisu potřebuje podobnou přípravu jako vaše prezentace.

Nejste si jisti, zda je vaše prezentace příliš obsáhlá? Vypracujte práci. Pokud váháte nebo nemůžete shrnout předmět své prezentace, přehodnoťte ji. Zvažte nejlepší možnosti, které chcete, aby vaše publikum vědělo na konci prezentace, a zaměřte se na tyto věci jako první.

Zohledněte odbornost prezentace publiku

Tisk firemních složek by měl obsahovat informace, kterým porozumí i laické publikum.

Pokud jste odborníkem na určité téma, může být vám tak blízké, že ztratíte kontakt s tím, co je všeobecně známo a co ne. Každý se účastnil prezentací, kde lektor zbytečně definuje základní pojmy, ale poslouchat někoho, kdo mluví na vysoké úrovni, když nemáte vůbec tušení, o čem to mluví, je stejně špatné.

Přemýšlejte o tom, kdo je vaše publikum a co pravděpodobně bude vědět při vytváření prezentace. Pokud hovoříte s vysoce kvalifikovanými odborníky ve velmi specializované oblasti, pravděpodobně nemusíte definovat základní pojmy v oboru.

Pokud však učíte něco nového pro skupinu lidí s minimálními nebo žádnými předchozími znalostmi předmětu, vysvětlete specifické názvy a označení.

Tisk diplomů nebo osvědčení o účasti na prezentaci dodá posluchačům pocit důležitosti.

Related Posts