Všichni víme, že klidný a spokojený spánek je základem pro úspěšný den. Kvalitu spánku ovlivňuje celá řada různých faktorů. Jsou to především prostředí, ve kterém spíme, teplota v místnosti, kvalitní a pohodlná postel s matrací a také přikrývka. Volíme takový druh, aby nám nebyla zima nebo naopak velké teplo. Ideální je, pokud máte doma přikrývky dvě. Jednu pro zimní a druhou pro letní období.

Z čeho si můžeme vybrat?

Ty tam jsou doby našich babiček, kdy byly přikrývky naplněné kachním nebo husím peřím.

Milovníci přírodních materiálů sáhnou do nabídky přikrývek péřových nebo vlněných. Z umělého vlákna se nejčastěji používá vlákno duté.

  • Přikrývky péřové

Kolem našeho těla udržují vrstvu vzduchu, jež funguje jako izolace tepelná a díky tomu nás deka zahřívá. Peří také umí pohlcovat vlhkost, kterou odvádí z našeho těla.

  • Přikrývka z ovčí vlny

Díky trendům zdravého životního stylu se ovčí vlna stává velmi oblíbeným materiálem pro náplň přikrývek. Ovčí vlna má schopnost absorbovat pot a odpařovat jej. Díky tomu je tělo v suchu, teple a udržuje si stálou tělesnou teplotu. Lanolin, který je ve vlně obsažený, má antibakteriální a hypoalergenní vlastnosti. Přikrývky z vlny jsou vhodné i pro alergiky.

  • Přikrývky z dutého vlákna

Tento druh vláken patří mezi nejvíce používaná vlákna vyrobená průmyslovou cestou. Má vynikající izolační vlastnosti, dokáže udržet nehybný vzduch, který nám dopřává pohodlný a klidný spánek. Na hřejivost má vliv množství vláken, kterými je přikrývka naplněná. Kromě velké hřejivosti, kterou ocení především lidé zimomřiví, nabízí duté vlákno také lehkost, jemnost a velmi snadnou údržbu. Další výhodou je, že si můžeme vybrat z letní a zimní varianty.

  • Přikrývky z mikrovlákna

kromě toho, že jsou lehké, jsou i měkké a hebké a velmi snadno je vyperete i v pračce. Nabízejí vynikající termoregulační vlastnosti.