Malé komody a skříňky již nestačí a vaše oblečení je „nastrkané“ všude možně? Možná to je tím správným impulsem ke koupi vhodné šatní skříně. „Změřím prostor a v obchodě koupím skříň ve stejném dekoru jako je zbytek interiéru podle rozměrů. Nic těžkého.“ říkáte při vybírání nové šatní skříně. Existuje však několik aspoektů, které byste při výběru šatní skříně neměli opomíjet.

Police vs prostor na ramínka

Někdo dává přednost většímu počtu polic a někdo si raději oblečení věší na ramínka. Ujasněte si, jak chcete mít své oblečení uspořádané vy. Zejména trika a kalhoty hrají v rozhodování důležitou roli. Budete je skládat nebo věšet na ramínko? Skříň do ložnice musí být především praktická a splňovat vaše požadavky. Ovšem její estetickou stránku neopomíjejte. Šatní skříň černá se zcela jistě nehodí k přírodnímu dekoru. Šatní skříň s posuvnými dveřmi bílá šetří mnoho místa, nemusíte řešit otevírání dveří, která potřebují prostor.

Prostor pro spodní prádlo

Šatní skříně dub sonoma nemá šuplíky, které se hodí k ukládání ponožek nebo spodního prádla. Pokud je součástí vaší ložnice komoda se šuplíky, můžete celý prostor skříně využít k uložení ostatního oblečení.

Výška skříně

Skříně, které končí až u stropu poskytují další úložné prostory, které můžete využít k uskladnění sezónního oblečení. Ale jste si jisti, že ho opravdu využijete? Pokud máte málo úložného je to pro vás ideálním řešením.

Otevírání dveří

Šatní skříň s posuvnými dveřmi levně šetří váš prostor, ovšem před jejím nákupem si pojezdy dobře vyzkoušejte. Někomu vyhovují spíše skříně s panty, kdy mohou mít otevřené všechny prostory skříně najednou.

Součástí mnoha skříní je zrcadlo, ve kterém se ve svém outfitu můžete hned prohlédnout. Pokud však vybíráte skříň do ložnice, volte raději bez zrcadla. Zrcadlo vás může rušit při spánku. Naopak šatní skříň v chodbě se zrcadlem je ideální. Můžete se prohlédnout a zrcadlo navíc opticky zvětší a prosvětlí prostor chodby.