Inspirace na dekorace, které zkrášlí a zútulní váš domov

Položili jste si někdy otázku, jak se ve svém domově chcete cítit? Bezpochyby spokojeně, bezpečně, obklopeni příjemným prostředím, oblíbenými věcmi a rodinnou pohodou. Abyste mohli tyto pocity skutečně vnímat, je důležité sladit vašem bydlení se stylem, který vám bude blízký. Jak toho docílit? Jednak vhodným nábytkem a dalším vybavením, barvou stěn, ale zapomínat byste rozhodně neměli ani na detaily. Právě ty dodají vašemu interiéru tu pravou atmosféru.

Dokreslete atmosféru vhodnými dekoracemi

Dekorace hrají v každém interiéru svou opodstatněnou roli. Je to role estetická, někdy i praktická, není vyloučeno obojí. Bytovými i zahradními doplňky lze doslova kouzlit a s jejich pomocí je možné vytvořit různé nálady. Ke každému stylu se dají nalézt takové dekorace, které jej skvěle doplní. Existují i neutrální doplňky, jež svým provedením zapadnou do každého bydlení. A na ty se dnes zaměříme.

Dekorace potěší i poslouží

Do skupiny praktických i designových dekorací toho lze zařadit nespočet. Mohou to být jakékoliv doplňky do kuchyně, např. hrníčky, talíře, misky, prostírání, ubrusy apod. Dnes o to více roste význam těchto běžných zařizovacích prvků, kdy nám záleží i na vzhledu. Pocit při popíjení své oblíbené kávy je mnohem krásnější a příjemnější, pokud si ji vychutnáváme z krásného a stylového hrníčku. Mezi další podobné předměty se řadí třeba zrcadla, hodiny, koberečky, vázy či plastové květináče. Nechejte si tedy záležet i na výběru tohoto vybavení. Pomocí těchto správně zvolených kousků podtrhnete celkový styl místností.

Radujte se z běžných věcí a užívejte si jejich krásy na maximum.

Květiny se najdou v každé domácnosti a společně se stylovým květináčem budou zdobit okenní parapety, holé rohy, podlahu i další jinak nevyužitá místa v bytě.

Oáza klidu a krásy romantiky

Vždy se budete cítit dobře, pokud se obklopíte dekoracemi dodávající domovu romantický a útulný ráz. Nakupte svícny, lucerny, svíčky a nechejte interiér i exteriér prosvětlit a prohřát těmito prvky. V současné době je trendovou záležitostí také dekorativní osvětlení, které dnes seženete v mnoha provedeních. Zejména světýlka na praktickém drátku můžete naaranžovat dle potřeby téměř všude. Navíc jsou na tužkové baterie, takže nepotřebujete ani přístup k elektrickému proudu. Rozhodně se nejedná jen o vánoční osvětlení, ale nádherné zpestření dlouhých večerů v každém ročním období. I v létě lze světýlky osvětlit zahradní posezení a užít si příjemnou náladu venku.

 

Zahrada sladěná s bytem

I zahrada a okolí kolem domu, případně balkon v bytě, si zaslouží svou péči. Přeneste útulnost i do venkovních prostor. Věnujte pozornost zahradním dekoracím, jež navážou na interiér. Skvěle vaši zahrádku doplní betonové květináče imitující kúru stromů, ale jakékoliv jiné nádoby na květiny a truhlíky.

Velké solitérní květináče budou ozdobou každé zahrady.

Dále můžete na svou zahrádku pořídit pítka pro ptáčky. Je pěkné myslet i na ně a doplňovat jim zásoby čisté vody. Ostatně vodní prvek by na žádné zahrádce neměl chybět. Módní záležitostí jsou rovněž betonové figurky zvířátek vytvářející příjemný efekt. Navíc mohou být ozvláštněna svítícíma očima fungujících na principu solárních lamp.

Zvířátka vás potěší svou veselostí a roztomilostí. Nejde o kýče typu zahradní trpaslík, ale velice vkusné a moderní dekorace.

Vánoce jako z pohádky

Specifickým obdobím jsou Vánoce, na které se těší malí i velcí. Vánoční dekorace si zaslouží samostatnou kapitolu, nicméně alespoň částečně nastíníte aktuální trendy. Poslední roky vládnou Vánocům dekorace sladěné do stejné barvy, maximálně kombinace dvou tónů. Dominuje stříbrná a zlatá, případně doplněná o bílou barvu. Vzrůstá důležitost vánočního osvětlení, kterým se obklopujeme doma i venku. Oblíbení jsou vánoční andělé přinášející do domova klid a ochranu.

Na přípravách vánoční výzdoby se může vyřádit každý. Fantazii se meze nekladou. Udělejte si radost a pořiďte si letos něco nového a nespoléhejte se pouze na to, co opět vytáhnete z krabic.

Chcete si domov zútulnit a zkrásnit novými dekoracemi. Jedním z největších míst, kde pořídíte vše najednou je internetový obchod www.harasim.info – specialista na bytové, zahradní doplňky, dárkové předměty a květináče.