Druhů sítí proti hmyzu je velké množství. Vybrat tedy takovou, která vám bude sedět, je obtížné. V tomto článku si nejčastější varianty probereme.

Proti hmyzu se můžete chránit různými způsoby. Existují spreje a další pomůcky, které ale často nedosahují tak vysoké účinnosti. Jiné to je v případě sítí proti hmyzu. Pojďme se podívat na to, jaké jsou na trhu možnosti.

Levnější varianty

Ne vždy platí, že nejlevnější varianta je opravdu účinná. Sítě proti hmyzu na suchý zip jsou ale vítanou výjimkou. Jak už název napovídá, spoléhají na suchý zip, který připevníte k rámu okna. K němu pak přilepíte síť a necháte ji pracovat. Velkou výhodou této sítě proti hmyzu je fakt, že ji můžete snadno sundat a použít i další sezónu.

Podobně je na tom i pevná síť proti hmyzu. Ta místo suchého zipu sází na rám. Ve většině případů pořídíte hliníkový rám, který je lehký a nepodléhá korozi. Díky celé řadě designových úprav a velkému výběru barev můžete koupit vhodnou síť přímo k vám domů. Tato varianta se připevňuje zevnitř, takže se může jednat i o zajímavý estetický doplněk.

Dobře přizpůsobitelné sítě

Magnetické sítě proti hmyzu nejčastěji uvidíte na balkóně, v lodžiích, ale i ve vstupních dveřích. Síť je umístěná v otočném hliníkovém rámu se samozavíracími panty. Právě proto se tolik hodí i u vstupních dveří. Montuje se do exteriéru, kde má nejvyšší účinnost. Majitelé domácích mazlíčků ocení i možnost instalace samozavíracích průlezů. Ty se budou sami zavírat, kdykoliv váš pes nebo kočka projde domů či ven. Podobně slouží i posuvné sítě, ty ale nejsou tak sofistikované.

Jednou z nejnovějších technologií je plisovaná síť proti hmyzu. Mezi její největší výhody patří především přesné polohování. V horní části se síť posouvá vodícím profilem, v dolní je zase vedena PVC profilem. Hodí se tak i do domů, které obývyjí handicapované osoby nebo děti.