Oživte svůj balkon rostlinkami, které zpříjemní váš odpočinek. Můžete zde pěstovat nejen letničky, ale i trvalky nebo okrasné keře.
Fuchsie
Máte – li balkon směrem severním či východním, fuchsie je pro toto místo ideální. Má ráda polostín i stín, ale pozor vadí ji průvan a vítr. Na výběr máte z mnoha odrůd – vzpřímené, převislé, polopřevislé, s květy jednoduchými, plnými i poloplnými.
Pantoflíček
Ten je spíše známý jako pokojová rostlina, ale v obchodech jsou i druhy, které můžete pěstovat venku. Má nádherné samtové listy a květy neobvyklých tvarů i barev. Nemá rád přímé sluneční světlo, prospívat bude spíše na místě chladnějším.
Begonie
Tato květinka má nepřeberné množství barevných druhů. Vybírat můžete nejen mezi jednoletými, ale i trvalkami. Potřebují dostatek světla, ale pozor – ne přímého. Zalévejte je spodem, ne na listy a spíše vlažnou vodou.
Clemantis (plamének)
Tuto rostlinku asi většina z nás zná jako popínavý keřík, ale existuje i několik variant, které můžeme pěstovat jako nízký keřík v nádobách. Vyžadují dostatek slunce, nejsou vhodné na jižní nebo západní stranu.
Lobelky
Ty můžeme pěstovat všude a k mání jsou dvě varianty – převislé i drobné. Tradiční barvou je modrá, další barevné varianty jsou bílá a růžová. Potřebují pravidelnou zálivku a při hnojení používejte přípravky bez dusíku.
Sedmikrásky
Většina z nás má tuto kytičku spojenou s drobnými květy na louce, ale existuje i speciální druh určený pro pěstování v truhlíku. Potřebuje slunečné místo a na výběr máte mezi bílou, růžovou a červenou barvou.
Dřeviny
Balkon můžete proměnit na malou zahrádku i díky některým dřevinám. Volit můžete mezi zakrslými jehličnany i listnáči, výběr je poměrně široký. Z jehličnanů jsou to například zakrslé formy smrku, borovice, jalovce či modřínu. Mezi listnaté patří cesmína, azalky nebo zakrslé rododendrony.
Stálezelené jsou vřesy a vřesovce. Tady můžete vybírat z různých velikostí, tvarů, barev a odlišné doby květu. Některé kvetou dokonce i uprostřed zimy.
K celoročnímu pěstování se hodí i bonsaje.