Paravan je bytový doplněk, který v žádném případě nepatří do minulosti. Jejich obliba stále více roste a to nejen díky tomu, že rychlým, jednoduchým a finančně dostupným způsobem rozdělí interiér, ale pokud zvolíte vhodný model, je to zároveň i velmi originální a stylová dekorace, která se hodí do jakéhokoli interiéru. Někdy dokonce vytváří jeho dominantu. Paravany však nemusíte používat pouze k soukromým účelům, své uplatnění nacházejí také v kavárnách či cukrárnách, v kosmetickém či kadeřnickém studiu, u lékaře nebo v kanceláři. Pomáhají vytvářet nejen útulné prostředí, ale také nastolují potřebné soukromí.

Vyberte ten správný model

Vybírat si můžete ze dvou základních modelů. Pořídit si můžete rám s výplní nebo pevný panel.

Panely se vyrábějí z několika různých druhů materiálů, záleží jen na vás, čemu dáváte přednost. Může to být dřevo, jehož povrch se dále upravuje různými vzory nebo kresbami, ale také může být zachován jeho přírodní vzhled. Další možností je pak potažení desky kůží, koženkou nebo jakýmkoli druhem odolnější látky či speciálním papírem nebo tapetou.

Pokud zvolíte rám s výplní, opět máte několik možností. Konstrukce může být vyrobena z kovu, plastu či dřeva a jako její výplň opět slouží různé druhy materiálů. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost. Jestliže hledáte paravany, které se snadno rozkládají i skládají, volte ty, které mají konstrukci kovovou.

Většina paravanů se skládá z různého počtu stejně velkých obdélníků. Šířku paravanu volíte podle místa jeho umístění. Těžší varianty paravanů bývají velmi často opatřeny kolečky, jež umožňují jejich snazší manipulaci.

Speciální kategorii tvoří paravany dětské. Ty bývají, z velké většiny, oboustranné a jsou pomalované veselými motivy. Malba je voděodolná a barvy mají větší stálost, samozřejmě jsou zdravotně nezávadné.