Pražský Prosek původně platil za okrajovou lokalitu, v uplynulé dekádě se však změnil k nepoznání a momentálně právem patří k nejoblíbenějším pražským rezidenčním lokalitám. Development do něj přivál příjemnou atmosféru moderní čtvrti, kterou umocňují relaxační plochy, přítomnost zeleně i skutečnost, že je čtvrť mnohem dostupnější než v minulosti. Vyrostla zde nová stanice metra („C“ – Střížkov) a propojila jej s centrem metropole. K nejimpozantnějším developerským projektům patří Prosek Park.

Rozsáhlý developerský projekt Prosek Park nevznikl přes noc. V pořadí již XIII. etapa završila třináct let probíhající výstavbu, v rámci které tuzemský developer Finep vybudoval 1660 bytů (z toho je 424 družstevních a 1236 v osobním vlastnictví) a 20 domů. Všechny byty Praha 9 již byly vyprodány a developer své aktivity v oblasti Proseka uzavřel.

Na realizaci bytového parku Prosek se podíleli renomovaní odborníci, což se dozajista promítlo na nadprůměrné úrovni bydlení. Zájemci o bydlení v lokalitě se slušnou úrovní občanské vybavenosti a rychlým dopravním spojením byli z komfortních bytů nadšení. Kombinace variabilně řešeného prostoru, bezproblémového parkování a dalších benefitů, které v Praze nejsou samozřejmostí, byly bezesporu příčinou zvýšeného zájmu a rychlého výprodeje všech nemovitostí v nabídce.

Místo, na kterém vyrostl Prosek Park, přitom ještě relativně nedávno patřilo na seznam mnoha pražských nevyužívaných brownfieldů. Současná podoba žádané rezidenční oblasti lokalitě bezesporu prospěla. Developer nepodcenil význam zeleně a vybudoval více než 8000 m² ploch včetně několika dětských hřišť pro menší i větší děti.

Ačkoliv jsou byty v Prosek Parku beznadějně vyprodány, zájemci o prodej bytů Praha nepřijdou zkrátka ani v budoucnu. Finep připravuje další projekty srovnatelné kvality. Jmenovitě pokračuje s výstavbou Harfa Parku, Malého Háje a Bytů Kašperská. Aktuální informace můžete sledovat na finep.cz.