Spíte špatně, máte neustále bolavá záda, z čehož vás bolí i hlava? Nepamatujete si den, kdy jste se vyspali do růžova nebo kdy byste z postele vykročili správnou nohou? Na váš aktuální stav může mít vliv matrace, na které spíte. Jen málokdo si uvědomuje, jak velký mají matrace vliv. Matrace jako takové mají vliv nejen na kvalitu spánku, ale také ovlivňují naše zdraví a mimo jiné mají vliv i na naši náladu a na naši produktivitu (to vše se totiž odvíjí od toho, jak se vyspíme). Pokud už delší dobu cítíte, že byste se mohli vyspat trochu lépe, investujte do kvalitnější matrace.

Ne nadarmo se říká, že investice do kvalitního spánku je to nejlepší, co můžeme udělat. Takové investice bychom neměli litovat, později se jen přesvědčíme o tom, že to byla investice opravdu skvělá. Jak jsme zmínili, náš spánek se podílí na tom, jaký bude náš den. Pokud se vyspíme do růžova, najednou budeme produktivnější, efektivnější, budeme mít dobrou náladu, nebudeme se cítit špatně. Jestliže se však probudíme polámaní a nevyspaní, náš den nebude zrovna dobrý a slibný.

Pokud si nevzpomínáte na den, kdy byste se vyspali opravdu do růžova, možná na to má vliv matrace. Investujte do jedné z matrací, které mají na trhu aktuálně největší úspěch.

Taštičkové matrace

K hitům na trhu patří rozhodně taštičkové matrace, které jsou podtypem pružinových matrací. Je pro ně specifické to, že jejich jádro je tvořeno velkým množstvím pružin, které se ukládají v textilních pouzdrech. Výhodou je zejména větší množství pružin, což vede k lepšímu rozložení váhy. Jsou také vzdušné, tudíž v nich nevznikají plísně.

Sendvičové matrace

V posledních letech jsou oblíbené také sendvičové matrace, které jsou synonymem kombinace nejrůznějších materiálů. Při výrobě se jednotlivé materiály skládají na sebe, čímž se dosahuje různých vlastností v různých místech matrace.

Matrace z líné pěny

Také jsou poměrně atraktivní matrace z líné pěny, které dokonale podpírají páteř.