Pokud se řekne pracovní oděvy a ochranné pomůcky, mnozí i okamžitě představí pracovní proces a bezpečnost práce. Ano, to vše k tomu patří a platí to také pro obuv, vždy by se mělo jednat o pomůcky, které budou disponovat dobrou kvalitou a budou chránit proti rozličným nástrahám.

Trochu si rozdělme pracovní oblečení, obuv, ale také další pomůcky, které mohou přispět k bezpečnější práci.

Pracovní oděvy

Pracovní oděvy se rozdělují jednak podle ročního období, ve kterém se nosí, tedy na jarní, letní, zimní, či podzimní, ale také se zde najdou další způsoby dělení. Na trhu najdete reflexní pracovní oděvy, různé typy montérek a modráků, gastronomické oděvy, zdravotní oděvy, zástěry, nepromokavé oblečení, svářečské oděvy, speciální bundy, ale také spoustu dalších typů oblečení, charakteristických pro různé obory.

Doplňky k pracovnímu oblečení

Mezi doplňky k pracovnímu oblečení se řadí například pracovní rukavice. I zde se najde spousta typů, určených pro různé typy prací. Pracovní rukavice mohu být jednak z různých materiálů a v mnoha obchodech jsou také rozděleny dle tohoto. Začít můžeme u vysoce kvalitních kožených rukavic, pokračovat rukavicemi textilními a výčet lze zakončit gumovými rukavicemi. Některé pracovní rukavice jsou pouze jednorázové, jiné slouží opakovaně a stále si dokážou zachovat svou kvalitu, stejně jako ochrannou funkci. Dalšími doplňky pracovního oblečení jsou:

  • Ochranné čepice a kšiltovky
  • Šály proti chladu
  • Pracovní ponožky
  • Pásky a řemeny
  • Kukly a další

Pracovní obuv

Závěrem se zaměřme na dělení pracovní obuvi. U té je to podobné, jako u oblečení, tedy je dělena dle ročního období, ale také hovoříme například o rozdílech ve výšce. Některé boty mohou být kotníčkové, jiné již se velmi blíží klasickým holínkám. V letním období ovšem oceníte také vzdušnost pracovní obuvi sandálového typu.

Related Posts