Špionážní kamera není dávno výsadou tajných agentů a špionů, kteří sledovali své protivníky a získávali o nich informace. Dnešní doba nabízí širokou paletu špionážních kamer, které jsou dostupné veřejnosti a mají velmi příznivou cenu. Těmto špionážním kamerám se říká fotopast a fungují na velmi jednoduchém principu. Jejich funkce vám dokáže ochránit majetek.

Špionážní kamera – fotopast

Fotopast je neviditelná kamera, který je opatřena nočním snímačem pohybu a pracuje na baterie. Velkou výhodou přístroje je mobilita. Není nutné ji mít připojenou ke zdroji energie. O provoz se totiž postará kvalitní a výkonná baterie. Některé špionážní kamery umí dokonce pořizovat video sekvence, odesílat fotografie na mobilní telefon nebo email.

Fotopast je velmi odolné zařízení, které je stavěné přímo do nepříznivých vlivů. Odolá dešti, sněhu i mrazu. Baterie mají dlouhou životnost a instalace kamery je velmi snadná. V případě, že uvažujete o levném zabezpečení pro váš dům a majetek, fotopast je skvělým řešením.

Kvalitní fotopasti dokážou člověka zaznamenat na 12 metrů. Setkáte se i s nabídkou, která tvrdí zachycení pohybu na 25 metrů. Z takto pořízených snímků však nic nevyčtete a nezískáte žádné informace. Kvalita obrazu je nulová. Jedná se pouze o marketingový tah.

Ve večerních hodinách je vzdálenost zachycení pohybu nižší, než ve dne. Obvykle se pohybuje kolem 5 až 6 metrů. Kvalitní špionážní kamera je opatřena neviditelným bleskem, který prodlužuje sádelnost a zlepšuje kvalitu fotografií.

Velkou výhodou fotopastí je jejich tichý a nenápadný provoz. Pokud zařízení dobře schováte, zloděj nebude vědět o jeho existenci. Při pořízení snímku není slyšet žádný mechanický zvuk ani záblesk světel. Z těchto důvodů jsou fotopasti tak oblíbené při ochraně majetku.

Related Posts