Ještě před tím, než si vyberete pozemek, případně hned po výběru pozemku byste měli své představy a záměry konzultovat s architektem. Víceméně nezáleží na tom, zda realizujete rodinný dům, bytový dům nebo nějakou veřejnou stavbu. Kvalitní architekt díky svým zkušenostem a představivosti dokáže navrhnout optimální využití pozemku. Také vám může pomoci už se samotným výběrem pozemku, máte-li již konkrétní představy a požadavky.

Detailní prohlídka architektem

Architekt si detailně prohlédne místo a poté vám navrhne několik návrhů. Samozřejmě záleží na konkrétním pozemku, jeho dispozicích a uspořádání. Tedy zda místní podmínky vůbec více návrhů umožňují. V naprosté většině případů vám ale architekt předloží několik variant. Spolu s vámi se snaží nalézt optimální řešení, které splňuje vaše představy a zároveň je realizovatelné a účelné.

Architekt vám následně připraví kompletní návrh, jehož součástí je situační výkres, půdorysy jednotlivých podlaží, všechny důležité řezy, pohledy na budovu zvenčí ze všech stran a materiálové a konstrukční řešení.

Kvalitní architektonický návrh vám poté slouží jako podklad pro následné jednání s úřady a následnou realizaci. Tvorba architektů je v naprosté většině případů z velké části autorská práce. Proto byste si měli návrhy vybraného architekta prohlédnout, zda vám je jeho tvorba blízká a vyhovuje vám jeho styl. ATELIÉR HORKÝ se pyšní mnoha úspěšnými realizacemi od jednodušších úprav až po velmi složité stavby včetně úprav přilehlého okolí. Architektonické návrhy vypracovává ve velmi úzké spolupráci s klienty a navrhuje využití moderních technologií a materiálů. Hledáte-li kvalitního architekta pro Prahu, Příbram, Plzeň a okolí, nahlédněte do jejich tvorby a využijte jejich profesionálních služeb

Related Posts