Dřevo je tu s námi od nepaměti, poslední dobou ale začíná vládnout WPC. Jedná se o téměř dokonalou kombinaci plastu a dřeva, kterou vám teď blíže představíme.

Od vynálezu WPC vzal tento materiál svět útokem. Používá se zejména při stavbě teras, ale i jiných budov. A není divu. Jeho výhody jsou totiž nepopiratelné. Pojďme si tedy o tomto zajímavém materiálu povědět něco víc.

Dokonalý materiál z Ameriky

Prkna WPC pochází ze Severní Ameriky. Právě tam se podařilo poprvé vytvořit vyvážený mix klasického dřeva a plastu. A právě na základě těchto materiálů dostal i svůj název. Zkratka WPC totiž reprezentuje spojení Wood-plastic composite.

Terasové prkno WPC vytvořilo takřka dokonalý materiál pro stavaře. Kombinuje totiž dobré vlastnosti dřeva a přidáním plastu eliminuje jeho nežádoucí vlastnosti. Zapomeňte tedy na hnilobu, napadání hmyzem, povrchové nerovnosti či neblahý vliv klimatických podmínek.

Ekologická výroba

Nespornou výhodou je, že práce s WPC prkny a dřevěnými prkny je totožná. Ke zpracování tak můžete použít stejné postupy a nástroje. Nemusíte se bát jej rozříznout pilou, případně do něj navrtat díru pomocí vaší vrtačky. Totožný je i spojovací materiál.

Terasové prkno navíc vzniká za poměrně ekologických podmínek. Dřevo využité ve WPC by se totiž dalo považovat za odpadní. Díky tomu, že se namele úplně na prach, je možné využít i odřezků, které by jinak skončily v peci. Tento dřevěný prášek je pak často kombinován s termoplasty. Až vaše terasa doslouží, může být tento materiál recyklovaný.

Pokud vás tento materiál zaujal, můžete jej využít ke stavbě vlastní terasy. Díky svým skvělým vlastnostem vám nabídne dlouhou životnost a dokonalý vzhled, který si budete užívat dlouhá léta. Jeho tvrdost a kvalitu si budete opravdu užívat.