Žádná elektroinstalace se neobejde bez instalační krabice. V tomto článku vám tedy ukážeme, k čemu vlastně slouží a jakou má funkci.

Elektřina patří mezi největší vynálezy lidstva. Pokud bychom se bez ní najednou měli obejít, bylo by to téměř nemožné. Těžké by to bylo také bez instalační krabice. K čemu vlastně tato součástka slouží?

Ochrana kabelů

Základem každé elektroinstalace jsou rozvody. Ty ale nemůžete vidět, protože jsou skryté ve zdech. Aby vůbuc váš dům nebo byt mohl rozumně fungovat, tak k tomu potřebuje opravdu velké množství kabelů. Rozvodná krabice pod omítku přitom v celé elektroinstalaci hraje prakticky klíčovou roli.

Nejedná se sice o něco, bez čeho by se elektroinstalace nedokázala obejít, ale jedná se o její důležitou součást. Právě podomítkové krabice totiž poskytují dostatek místa k tomu, aby se do nich daly kabely ukrýt. Hlavní funkce instalační krabice je tedy ochranná. Kromě toho ale výrazně usnaďnuje případný další servis. Instalační krabice na omítku totiž elektrikářům umožňuje přistupovat ke kabelům a provádět opravy velice rychle a snadno.

Pomáhat a chránit

Ochranná funkce je také velice důležitá. Většina instalačních krabic je proto vyrobena z robustního materiálu, který vydrží i nešetrné zacházení. Některé krabice dokonce dokážou izolovat požár a alespoň na chvíli ochránit budovu a celou elektroinstalaci. Pevný materiál je ale základ každé kvalitní elektroinstalační krabice.

Jestliže jednu takovou chcete, tak pro vás máme ideální způsob, jak si ji můžete pořídit. Na eshopu Kaiser-krabice.cz naleznete celou řadu instalačních krabic do různých materiálů. A to nejen krabice pod omítku, ale také do dalších materiálů jako je třeba dřevo nebo sádrokarton. Výhodou nákupu v eshopu Kaiser-krabice jsou především příznivé ceny a především vysoká kvalita produktů přímo od českého výrobce.

 

Related Posts