Dětský pokoj nemusí sázet pouze na klasickou podlahu. Můžete jej ozvláštnit kobercem. Jaký ale vybrat? Na to se podíváme v tomto článku.

Dětský pokojík je bez koberce jako nedodělaný. Pokojíku dávají dětské koberce styl, ale současně mohou být i hračkou. Dítě na nich relaxuje, čte, staví, cvičí, skáče a hraje si. Příjemný koberec se stane středobodem vesmíru.

Koberec býval na černé listině výbavy dětského pokoje. Do nedávna se proti kobercům značně brojilo a tvrdilo se, že slouží jako líheň roztočů a zdroj kontaminace ovzduší. Nejnovější výzkumy však ukazují že to je právě naopak!

Malé děti na podlaze lezou, polehávají a posedávají, kreslí si, čtou si a hrají si. Děti, které se teprve učí chodit, se nevyhnou pádům. Komfort měkké a teplé podlahy zajistí dětské koberce. Dětské koberce mohou zabránit nežádoucímu a případně zmírnit pád dítěte na zem.

Koberec jako prachový filtr

Mimo jiné může koberec také fungovat jako prachový filtr – na rozdíl od hladké podlahy tvoří ze svých vláken trojrozměrnou síť, do které se jednotlivé částice zachytí. Zpět do okolí se tak nedostanou pohlcené částice prachu běžným prouděním vzduchu ani pohybem po koberci. Z této sítě je dostaneme až vysátím. K údržbě stačí koberec pravidelně vysávat. Oproti koberci nemá hladká podlaha možnost částice prachu zachytit – ty tedy neustále víří okolím.

Kombinování

Dětské kusové koberce nabízí bohatý výběr co do širokého spektra barev a vzoru, hustoty i struktur. Koberec se díky tomu dá snadno kombinovat se závěsy či záclonami, malbou, tapetami nebo nábytkem.

Jaký zvolit materiál a typ?

Koberec v dětském pokoji musí snést velkou zátěž, proto by měl být ze snadno udržovatelného a odolného materiálu. Nejvhodnější jsou koberce ze syntetických materiálů jako akryl či polyamid. Jsou cenově příznivé a odolné vůči zašpinění. Kvalitní syntetické koberce snesou větší zátěž a mají výborné antistatické vlastnosti. Jedno z důležitých kritérií vedle materiálu je také délka vlasu koberce. U dětských koberců má přednost husté, krátké vlákno. Je to proto, že prach a špína se nemá šanci dostat hluboko dovnitř, odkud by ji nevytáhl ani sebelepší vysavač.

Related Posts