Toto dilema řeší celá řada z nás a není se čemu divit, neboť obývací pokoj je místo, kde se setkává celá rodina a kam zveme své přátele. Vzhledem k tomu, že je tato místnost často v provozu, je potřeba udělat kompromis mezi vzhledem sedací soupravy a její účelností.

Koženou sedací soupravu můžete kombinovat téměř s jakýmikoli doplňky. Vedle tradičního dřeva můžete vyzkoušet doplňky v barvě stříbra, z kovu nebo skla. Není vhodné využívat doplňky z kůže.

Při jejím výběru je důležité si ujasnit několik důležitých fakt:

Finanční možnosti

Toto je velmi důležitý faktor, který při výběru hraje dost podstatnou roli. Kožené sedačky většinou bývají poměrně dražší, než ty látkové. Sedačky kupujte pouze v prodejnách s nábytkem, nikoli diskontních, zde je totiž kvalita materiálu horší. Pokud si myslíte, že ušetříte, tak jste na omylu.

Komfort a pohodlí

Látkové sedačky nabízejí příjemnější sezení. Tkanina je teplejší. Pokud si pořídíte sedačku z kůže, budete mít vždy při prvním kontaktu s ní pocit chladu. Za delší dobu sezení se na ní můžete začít potit. Těmto pocitům se můžete vyhnout tak, že sedačku, alespoň při sezení, zakryjete stylovým přehozem.

Kožená sedačka má velmi luxusní vzhled a místnosti, v níž je umístěná, propůjčuje eleganci a styl.

Životnost materiálu

Celá řada textilních potahů se dá čistit, jsou odolnější proti oděru a vydrží delší dobu. Kožená sedačka se dá vyčistit lépe a je daleko odolnější vůči poškození. Postačí když ji jednou za půl roku naimpregnujete, zachováte tak vláčnost a pružnost materiálu.