Dřevo je dokonalým přírodním materiálem, ze kterého lze vytvořit nejrůznější předměty. V každém interiéru přispívá dřevo k příjemné a útulné atmosféře, neboť navozuje pocit tepla a klidu. Zvláště když zvolíte dřevěné obklady na zeď ve své domácnosti, nebo pracovně, získá tento prostor na atraktivitě.

Dřevěný obkladový materiál je prostě ideálním řešením, jak interiér pozvednout na vyšší úroveň. Navíc máte možnost si vybírat z nejrůznějších druhů obkladů, jejichž strukturu i barevné odstíny lze přizpůsobit nábytku a ostatnímu vybavení dané místnosti.

Druhy dřevěných obkladů

  • masivní obklady – mají několik výhod, ke kterým vedle estetické stránky patří výborné tepelně izolační vlastnosti. Další předností je přirozená vůně dřeva, která vnáší do interiéru pohodovou a uklidňující atmosféru. Již při vstupu do místnosti, kde stěny tvoří krásně opracované dřevěné obklady, pocítíte příjemnou vůni lesa. V neposlední řadě jsou masivní dřevěné obklady zdravé, neboť na jejich výrobu nejsou použita žádná lepidla či jiné přísady. Dřevěný obklad působí měkce a stylově
  • štípaný obklad – pokud chcete docílit maximální přirozenosti, pořiďte si štípaný obklad na stěny, který jedinečným způsobem zvýrazňuje přírodní charakter dřeva. Obklad tvoří destičky z masivního dřeva z kolekce WoodWall, na kterých vynikne nádherná struktura dřeva. Destičky jsou opracovávány ručně, mají různou tloušťku, šířku i délku, takže celá takto obložená stěna působí velice nevšedně a originálně.Destičky lze použít podle vkusu horizontálně i vertikálně
  • broušené obklady – na stěně působí patrně nejoriginálněji, neboť jejich inspirací je kulatina. To znamená, že každý jednotlivý špalík je vlastně originál. Na seříznutém povrchu kulatiny vyniknou letokruhy a celý interiér působí dojmem dřevěného srubu. Přirozenost takto obložené stěny je dána i rozdílnými průměry užších a širších větví či kmenů smrku, ze kterých jsou špalíčky pečlivě nařezány, usušeny a obroušeny.

Výhodou dřevěného obložení od firmy Drdlík je možnost objednání obkladů po jednotlivých kusech. Masivní, štípané nebo broušené dřevěné obklady se lepí přímo na stěnu, případně si na tuto práci můžete objednat i zkušeného obkladače.

Related Posts