Sedací soupravy vyrobené z pravé kůže jsou pro mnoho lidí obrovským lákadlem. Může za to jejich nadčasový design, který v nás vyvolává pocit, že jsou takové sedačky nadmíru moderní a elegantní a že nám doma budou zdobit i několik desítek let, protože jednoduše nevyjdou z módy. Ačkoli je pravda, že kožené sedací soupravy působí luxusně, co se jejich pořizovací ceny týče, zůstává nejednomu z nás kolikrát rozum stát.

Kožené sedací soupravy zahýbají rozpočtem

Pokud uvažujete nad pořízením kožené sedací soupravy, už jste si možná udělali alespoň základní představu o tom, co můžete očekávat. Pořizovací cena těchto sedacích souprav se totiž dokáže vyšplhat pořádně daleko a nebudeme si nic nalhávat – obyčejná rodina s průměrným platem si asi jen stěží bude moci dovolit moderní sedačku za 60 000 Kč a více.

Sedací soupravy z pravé kůže nejsou nic levného. Samozřejmě můžete narazit na modely, jejichž cena nebude mít pět číslic – nejlevnější sedací soupravy z kůže lze pořídit třeba už za 10 000 Kč. Hodně záleží na tom, zda je o malou sedačku či rohovou soupravu. Cena je také závislá i na kvalitě použité kůže, protože i zde můžete narazit na velké rozdíly, byť jste si možná mysleli, že kůže je prostě kůže.

Vyplatí se do nich investovat peníze?

Možná teď řešíte otázku, jestli se pořízení sedací soupravy z pravé kůže opravdu vyplatí, nebo jestli jsou to zbytečné peníze, které jen tak vyhodíte oknem. Určitě by nestálo za škodu vyzdvihnout výhody sedacích souprav z pravé kůže. Mezi ty největší určitě patří design, který jak už jsme zmínili, působí nadčasově, takže máte jistotu, že vám taková sedačka vydrží i několik let. Druhou velkou výhodou je kvalita materiálu, kdy sice záleží na dané sedačce, ale co se kůže týče, můžete očekávat, že vydrží opravdu hodně. Za zmínku určitě stojí i nenáročnost na údržbu, pomineme-li pravidelnou impregnaci, kterou si kůže vyžaduje a kterou byste měli provádět minimálně 2x ročně, scvrkne se údržba na použití vlhkého hadříku v případě znečištění.

A co druhá stránka? Mají kožené sedací soupravy nějaké nevýhody? Jednou z nich je bezesporu vysoká cena, kterou buď chcete zaplatit, nebo nechcete. Dalším mínusem je nižší odolnost vůči mechanickému poškození – zde máme na mysli především styk s drápky vašich domácích mazlíčků, se kterými si kůže příliš rozumět nebude.