I v tomto těžkém období je nutné dodržovat předepsaná pravidla a řešit některé problémy. Omezení vlády spojené s šířením nákazy koronavirem nás omezuje ve shromažďování a znemožňuje například i schůze SVJ a bytových družstev. Nikdo však nechce porušovat nařízení vlády, ani ohrožovat zdraví svých sousedů. Jak tedy schůzi provést bezpečně a efektivně?

Online schůze

Ze zákona by se každé SVJ/BD mělo alespoň jednou za rok sejít, i když z důvodů nařízení vlády a bezpečnosti to dnes není možné. Nikdo však neřeší, jak v tomto období uskutečnit povinné schůze a hlasování. Problémem také je, že právě počínaje dubnem začíná období, ve kterém se většina společenstev a bytových družstev schází. Nezoufejte. Existuje efektivní řešení v podobě online hlasování, tedy plně právně uznatelného online hlasování. Každý tak získá svůj on-line hlas.

Funkční, navíc zdarma

Řešení pro vás skýtá web a mobilní aplikace Sousedé. Hlasovat tak můžete online, ať už se jedná o shromáždění SVJ či bytového družstva a toto řešení je navíc po celou dobu krize zcela zdarma. Díky online hlasování nemusíte porušovat zákon, přesto splníte nutnou povinnost, získáte možnost právně plně uznatelného hlasování, a to bez nutnosti pořádání schůze.

Výhodou je jistě také to, že ušetříte peníze i čas všech zúčastněných. Nejste takřka nijak omezeni, hlasovat můžete odkudkoliv s pomocí notebooku, tabletu či mobilního telefonu s připojením k internetu. Zvolit si také můžete hlasování, jaké potřebujete, tedy jako celé shromáždění či jen mezi členy výboru. Ideální řešení pro SVJ i bytové družstvo.

Jak na to?

Stačí, když se zaregistrujete na Sousedé.cz, založíte Váš dům, z katastru nemovitostí si automaticky načtete vlastníky a poté se přihlásíte do online hlasování. Jde o velmi snadný proces, navíc naprosto bezpečný, co se týká vašich dat, online identity, ale také vašeho zdraví.

Related Posts