Zvažujete nákup sprchového koutu ve tvaru obdélníku do vaší koupelny a nevíte si rady s výběrem? My vám v tomto článku dáme pár tipů na co se při výběru zaměřit a jaké možnosti jsou v nabídce.

Sprchové dveře

Sprchové dveře musíte vybírat podle typu otvírání. Dostupné jsou varianty zašupovací, posuvné, skládací, vyklápěcí a další.

Pokud vybíráte dveře ke sprchovému koutu, je důležité zaměřit se na kvalitní bezpečnostní sklo. Sklo můžete zvolit klasické čiré, nebo u lepších výrobců i s různými úpravy jako je efekt kouře apod.

Otvírání dveří mají některé modely ven i dovnitř. U otvírání do strany je mnohdy potřeba specifikovat, zda preferujete levé nebo pravé provedení dveří.

Boční pevné stěny

U obdélníkového tvaru sprchového koutu budete potřebovat přikoupit i boční pevnou stěnu. Boční pevné stěny jsou vyráběny v různých šířkách. Je tedy zapotřebí dopředu promyslet, jaký rozměr sprchového koutu vám a prostoru vaší koupelny bude vyhovovat.

Sprchové vaničky a odtokové žlaby

Budete umisťovat sprchový kout na vaničku nebo na dlažbu? Obě varianty mají své výhody i nevýhody. Sprchové vaničky mají z výroby již potřebný spád pro správný odtok vody, jsou na dotek teplé a některé jsou vyráběny se speciální protiskluzovou úpravou.

V koutě se sprchovým žlabem můžete sprchovat i psa, který by v případě vaničky její povrch nenávratně a jistě poškodil.

Dostupné rozměry

Rozměry obdélníkového sprchového koutu můžou být samozřejmě různé. Výrobci nabízejí rozměr 70 x 90 cm, 90×100, 90×120 cm a spousty dalších.

Ať už si vyberete jakoukoliv variantu a provedení sprchového koutu, nejdůležitější je, aby byl vnitřní prostor dostatečně velký pro pohodlné sprchování.

Related Posts