Pokud bydlíte v rodinném domě, ať už na vesnici či uprostřed města, a uvažujete o chovu slepic nebo kuřic, primárním důvodem jsou zřejmě chutná a výživná vejce. Není žádným tajemstvím, že domácí BIO vejce mají více vytříbenou chuť a obsahují více zdraví prospěšných látek, především bílkovin. Již po rozklepnutí je vidět znatelný rozdíl v porovnání s kupovanými vejci, barva žloutku je podstatně sytější a oranžovější. Domácí vejce chovatel spotřebuje několik hodin po snesení, věřte, že ta v supermarketu mohou být i několik týdnů stará. Ať už se rozhodnete pro kuřice dominant, která jsou i ozdobou každého dvorku, nebo pro kuřice hendrix, která jsou produktivnější ve snášení vajec, získáte mnohem více než čerstvá vejce.

Zdravý trávník bez chemikálií kuřicím svědčí

Slepice MILUJÍ se volně pohybovat a když jim to dovolíte, zabije to pověstné dvě mouchy jednou ranou: sežerou každého zahradního škůdce, na který se dostanou zobáky (ušáky, chřástaly, brouky, dokonce i krtky) a otočí to, vše se stane hnojivem. Rozlučte se s toxickými, nákladnými řešeními pro hubení škůdců a nehospodárnými sáčky a lahvemi s hnojivem z obchodu. Kuřice dokonce sníží množství sekání, které děláte, protože milují trávu.

Zbavíte se zbytků jídla

Kuřice mohou jíst téměř vše, co lidé, zbožňují „jídlo pro lidi“ – takže ty nechtěné zbytky můžete hodit do výběhu kuřete. Už žádné výčitky svědomí, že je necháte hnít v lednici nebo je vyhodíte. Dejte si pozor na česnek a cibuli, pokud nechcete, aby vaše vejce chutnala „divně“.

Vyvážený kompost

Kompostování je skvělý způsob, jak snížit svou ekologickou stopu, a hromada kompostu bohatá na dusík je zdravá hromada kompostu. Co lepšího než slepičí trus? Skvělým doplňkem jsou také vaječné skořápky, zvláště v oblastech, kde je v půdě hodně jílu. Na konci kompostovacího procesu budete mít půdu z „černého zlata“, nazývanou proto, že je tak bohatá a úrodná.

Kuřice z českého moderního chovu

Oba zmiňované typy kuřic zajistíte na webu kurice.cz. K dispozici máte kuřice z ryze českého chovu, který si zakládá na moderních humánních metodách.