Domácnost je všestranným místem, které nám má zajistit pohodu a nic by nám zde nemělo scházet. Aby domácnost fungovala tak, jak má, je zapotřebí široká škála vybavení. Na to je potřeba myslet zejména tehdy, když se stěhujeme do nových prostorů a přejeme si, aby nám ve všech ohledech vyhovovaly. Možná, že bydlíte stále ve stejných prostorech, ale už je vaše současné vybavení nevyhovující. Představíme si tipy na vybavení, které nesmí v domácnosti chybět.

Úložné prostory

Není nic hezčího, než uklizená domácnost. Problém je, když je v domácnosti příliš mnoho věcí, které dělají nepořádek. Následně je těžké pořádek udržovat. Pokud se i vám neustále všude povaluje mnoho věcí a do skříní nebo komod už se nevejdou, nabízí se i další možnosti, obzvláště praktické jsou krabice a úložné boxy nebo přepravky. Úložná krabice vypadá elegantně a můžete s ní rychle poklidit. Takový příruční úložný prostor se hodí do každé místnosti. Přepravky se zase skvěle uplatní třeba na půdě nebo v garáži, kde je potřeba skladovat věci tak, aby v nich byl přehled. Často je nepořádek i v šuplíku, v takovém případě pomohou košíky do zásuvky a praktické organizéry.

Odpadkový koš

Odpadkový koš je nezbytností v každé domácnosti a v některých případech se vyplatí mít odpadkových košů více. Pokud máte větší dům nebo byt, je velmi nepraktické chodit s odpadky pokaždé přes celý dům. Skvěle se hodí i malý koš na papíry v pracovně, dále koš v koupelně, na toaletě nebo třeba v dětském pokoji nebo v ložnici. Košů existuje mnoho druhů i provedení a skvěle se vybírají v eshopu dokose.cz. Nabízí se vám zde moderní bezdotykové koše, kterých se nemusíte ani dotknout, abyste odpadky vyhodili. Dále můžete mít pedálové, dotykové nebo vestavěné koše, koše na tříděný odpad, pro komerční využití, na papír, s popelníkem, s houpacím víkem, stolní koše, koše do koupelny nebo třeba stojany na pytle.

Doplňky do kuchyně

Víte o tom, že v kuchyni trávíme často více času než v obýváku? Často je to tím, že stále něco hledáme. Ať už zde vaříte nebo uklízíte, je vhodné mít ve věcech pořádek a vědět, kde se co nachází. Nespoléhejte jen na skříňky a šuplíky. V kuchyni se skvěle uplatní příslušenství ke dřezu, kde prakticky schováte třeba houbičky a kartáče. Skvělý je držák na kuchyňské utěrky. Pokud máte rádi víno, nemusí se jen tak povalovat, pořiďte si na něj praktický stojan. Pokud vám dělají nepořádek potraviny, využijte na ně dózy. V kuchyni můžete dále rozmístit řadu držáků a háčků, které se postarají o to, abyste měli vše po ruce a nemuseli jste dělat zbytečné pohyby navíc.

Výbava na úklid

V každé domácnosti je zapotřebí uklízet a aby byl úklid kvalitní, je k tomu zapotřebí to správné vybavení. Pokud máte dlažbu, PVC nebo parkety, skvěle přijdou vhod parní mopy, které účinně vytřou. Proč se namáhat s hadrem v ruce nebo s mopem, když tento stroj zvládne vytírání mnohem snadněji a lépe. Důležité jsou také vysavače. Běžný vysavač si sice poradí s úklidem smetí, ale mnohem lepší volbou je investovat do parních nebo vodních vysavačů. Skvělou volbou jsou také bezsáčkové vysavače, u kterých nemusíte neustále řešit výměnu sáčku. Abyste mohli správně uklidit, je třeba se často dostat na místa, kam sami nedosáhnete, neměli by tedy nikde chybět hliníkové schůdky. Pravděpodobně i vy chcete, aby vaše oblečení vypadalo vždy úhledně. Kromě jeho vyprání je důležité i žehlení, kterému se mnoho lidí nevěnuje. Než kupovat běžnou žehličku, vsaďte raději na parní, se kterou dosáhnete vždy skvělého výsledku.