Potřebujete zateplit strop a konečně se tak dočkat potřebného pohodlí i tepla domova? Izolace střechy vám zajistí, že bude komfort v místnosti nesrovnatelně lepší. V létě se dočkáte příjemných teplot v bytě, v zimě vám nebude unikat teplo a nebudou se tvořit plísně. Jaká metoda je v současné době nejlepší?

Zateplení volných ploch

Zatímco v minulosti bylo zateplení volných ploch otázka několika dnů, dnes se již technologie posunuly. Izolace starého domu, respektive jeho stropu se tak provádí již během jednoho dopoledne. A navíc není vůbec nutné, abyste chystali přístupovou cestu. Žádné rozměrné balíky s izolací se totiž vaším bytem nebudou nosit! Foukaná izolace je spolehlivý způsob, který je nejen finančně výhodný, ale také rychlý a bez odpadů.

Rychlost aplikace a kompaktní vrstva

V minulosti bylo potřeba naskládat všechny izolanty a do těžce přístupných míst je ještě nastříhat, aby bylo dosaženo kompaktní vrstvy. Dnes již naštěstí tato starost odpadá. Pomocí vzduchu se izolant dopraví například oknem přímo na plochu střechy, kde se postupně aplikuje na celou plochu stropu. Izolace stropu je tak provedena velmi pečlivě a bez vzniku mezer a následných tepelných mostů. Všechna práce je tak hotová jen za několik málo hodin, navíc nemusíte nic upravovat, nemusíte chystat žádné přístupové cesty.

Cenová výhoda

Díky tomu, že během aplikace nevzniká žádný odpad, je metoda foukané izolace ideální pro zateplení menších i větších objektů. Neplatíte žádné finance navíc, pouze materiál, který je skutečně použit. Navíc se díky úspoře času celková cena aplikace zateplení velmi snížila. Odpadá vám také povinnost, kterou dříve lidé měli vůči stavebnímu odpadu – bylo potřeba, aby jej zavezli na příslušnou skládku stavebního odpadu, kde bude dále zpracována. Vám ale u této technologie žádný odpad nevzniká.

Metoda foukané izolace je ideální pro zateplení stropu bez vniku tepelných mostů.

Related Posts